Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Każdy drugoklasista i trzecioklasista z naszej szkoły Ci to powie. U nas zawsze dużo się dzieje. Jako szkoła promująca zdrowie podejmujemy szereg działań na rzecz poprawy świadomości zdrowotnej wśród uczniów. Jednym z takich działań jest prowadzona w klasie drugiej i trzeciej innowacja pedagogiczna „W zdrowym ciele, zdrowy duch – wiedza, dieta oraz ruch”. Staramy się, aby nasi uczniowie byli zdrowi i sprawni. Duży nacisk kładziemy na właściwe odżywianie, ale i na ruch we wszelkich postaciach. Prowadzimy zajęcia w sali gimnastycznej, ale jeśli aura na to pozwala, wychodzimy na świeże powietrze. Uczniowie wprost uwielbiają te zajęcia. Uczestnicząc w nich poprawiają swoją kondycję fizyczną i przede wszystkim dobrze się bawią.
        tekst: B. Czajkowska