Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej  liczy 8 oddziałów klasowych uczniów I – VIII oraz  oddział przedszkolny „O.”  Koncepcją naszej szkoły jest tworzenie dla uczniów życzliwej, przyjaznej i bezpiecznej atmosfery do nauki i wychowania oraz kształtowanie szeroko rozumianych nawyków prozdrowotnych. Plan  działań na rok szkolny 2023/2024 został opracowany na podstawie obserwacji zachowań uczniów i wymiany spostrzeżeń w zespołach wychowawców i nauczycieli. Mimo prowadzonych w tak szerokim zakresie działań prozdrowotnych znaczny procent uczniów ma nieutrwalony nawyk zdrowego odżywiania się oraz właściwego spędzania wolnego czasu, co w konsekwencji prowadzi do nadwagi, otyłości, a co za tym idzie, obniżenia sprawności fizycznej.

Czytaj więcej...

Koncepcja i strategia Szkoły Promującej Zdrowie
Koncepcja szkoły promującej zdrowie wynika bezpośrednio z założeń promocji zdrowia. Nie ma jednej obowiązującej definicji SzPZ z uwagi na szeroki zakres działań, różnorodność potrzeb i priorytetów szkół funkcjonujących w odmiennych kulturach i warunkach. Każdy kraj opracowuje własny model takiej szkoły. W Polsce koncepcja szkoły promującej zdrowie stale się rozwija i ulega modyfikacjom. Przyjęto, że:
Szkoła
• Jest środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje – nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jestwięc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

Czytaj więcej...

Szkolni koordynatorzy:
 Teresa Zawadzka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
 Agnieszka Podolska - Szoja – nauczyciel przyrody, biologii i chemii
kontakt: 15 845 30 76
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zespół ds. promocji zdrowia: dyrektor szkoły, pedagog szkolny i wszyscy pozostali nauczyciele uczący
oraz
Ewelina Solpa  - przewodnicząca Rady Rodziców w Rzeczycy Długiej
Agata   Mazur  - pielęgniarka szkolna

Czytaj więcej...