Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej  liczy 8 oddziałów klasowych uczniów I – VIII oraz  oddział przedszkolny.  Koncepcją naszej szkoły jest tworzenie dla uczniów życzliwej, przyjaznej i bezpiecznej atmosfery do nauki i wychowania oraz kształtowanie szeroko rozumianych nawyków prozdrowotnych. Plan działań na rok szkolny 2023/2024 został opracowany na podstawie obserwacji zachowań uczniów i wymiany spostrzeżeń w zespołach wychowawców i nauczycieli. Mimo prowadzonych w tak szerokim zakresie działań prozdrowotnych znaczny procent uczniów ma nieutrwalony nawyk zdrowego odżywiania się oraz właściwego spędzania wolnego czasu, co w konsekwencji prowadzi do nadwagi, otyłości, a co za tym idzie, obniżenia sprawności fizycznej. Istotne jest dalsze wdrażanie działań mające na celu zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz nakłanianie dzieci i ich rodzin do kształtowania zdrowej sylwetki i podejmowania aktywności fizycznej.

Czytaj więcej...

Szkolni koordynatorzy:
 
Teresa Zawadzka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Agnieszka Podolska - Szoja – nauczyciel przyrody, biologii i chemii
kontakt: 15 845 30 76
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zespół ds. promocji zdrowia: dyrektor szkoły i wszyscy pozostali nauczyciele uczący oraz
Ewelina Solpa  - przewodnicząca Rady Rodziców w Rzeczycy Długiej
Agata   Mazur  - pielęgniarka szkolna
Zosia Klimek  - przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego                                                                                                                                                                                                                                              

Czytaj więcej...

Definicja, model i standardy szkoły promującej zdrowie


Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej. Wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
 

Czytaj więcej...