

Do góry
Wielkimi krokami zbliża się egzamin ósmoklasisty i rekrutacja do tzw. szkół średnich, czyli ponadpodstawowych (czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum i trzyletnia branżowa I stopnia), po ukończeniu których uczeń otrzymuje wykształcenie średnie. Ten okres w życiu naszych najstarszych uczniów charakteryzuje się ich wzmożonym zainteresowaniem nadmienionymi placówkami w aspekcie przeglądu ofert edukacyjnych szkół zlokalizowanych głównie w powiecie stalowowolskim. Aby nieco ułatwić wybór i planowanie kariery zawodowej naszym ósmo- i siódmoklasistom zorganizowaliśmy dla nich - w czwartek, 24 kwietnia 2025 r. - wyjazd na Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli.
Rekrutacja do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu stalowowolskiego na rok szkolny 2025/2026 prowadzona będzie w Systemie Elektronicznego Naboru. Rozpocznie się ona 19 maja 2025 r. i trwać będzie do 13 czerwca 2025r. do godz. 15.00. Wyjątek snowić będzie rekrutacja do oddziału przygotowania wojskowego i oddziału o profilu mundurowym, do których rekrutacja trwać bedzie od 19 maja do 30 maja 2025r. do godz. 15.00. Uczniowie kończący szkołę podstawową składają wniosek do wybranych szkół ponadpodstawowych na stronie internetowej: https://stalowowolski.e-omikron.pl
Są takie dni w tygodniu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc. 16 kwietnia, w środę Wielkiego Tygodnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia wprowadzająca w obchody Triduum Paschalnego. Montaż słowno-muzyczny pt.„ Zbawiciel, on porusza góry …’’, przygotowany przez młodzież naszej szkoły, nawiązywał do tajemnicy zmartwychwstania.
W dniu 16 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wielkanocny Baranek”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział aż 54 uczniów z różnych klas, którzy z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością wykonali swoje prace. Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością – wśród prac znalazły się baranki wykonane z waty, bibuły, wełny, masy solnej, balonów, a nawet z naturalnych materiałów, takich jak siano czy mech.
W piękny i słoneczny poniedziałek, 14 kwietnia 2025r., uczniowie klas młodszych naszej szkoły w ramach zajęć języka angielskiego, po raz kolejny urządzili zabawę Easter Egg Hunt, czyli wielkanocne polowanie na jajka. Jest to ekscytująca zabawa, która największą popularność zyskała w krajach anglojęzycznych, ale od kilku lat cieszy również naszych uczniów. Jej przebieg polega na wyszukiwaniu przez dzieci jajek ukrytych w ogrodzie, głównie w trawie. Wygrywa to dziecko, które odnajdzie najwięcej różnorodnych jajeczek, choć jak sami zainteresowani przyznali, że najlepsze są te, które zawierają niespodziankę w środku. Pogoda wyjątkowo rozpieszczała promieniami słońca, więc dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do polowania na jajeczka. Wyprawa sprawiła niesamowitą frajdę i nawet nie tyle chodziło im o liczbę zebranych jajeczek, ale o sam fakt efektywnego szukania.
3 kwietnia 2025 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Antoniowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem tego wydarzenia było promowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, a także pogłębianie wiedzy najmłodszych uczestników ruchu drogowego na temat obowiązujących przepisów. W eliminacjach wzięły udział drużyny z pięciu szkół naszej gminy, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę w pierwszej kategorii wiekowej reprezentowali: Aleksandra Gorczyca i Gabriela Janeczko z klasy IV oraz Cyprian Sacharczuk i Krzysztof Skowroński z klasy V. W drugiej kategorii wiekowej wystąpili: Natalia Babiracka, Antoni Krzeszewski i Łukasz Juda z klasy VI.
W dniach 3 i 4 kwietnia 2025r. w naszej szkole odbyły się dwa gminne konkursy: ortograficzny i matematyczny. Uczestniczyli w nich uczniowie ze wszystkich szkół należących do gminy Radomyśl nad Sanem. Konkursy organizowane są przez szkołę nr 12 w Stalowej Woli, w której odbędą się eliminacje powiatowe. Do konkursu powiatowego z ortografii zakwalifikowali się następujący uczniowie: Nikola Ptak z Antoniowa, Julia Czubacka z Chwałowic i Jakub Podsiadły z Rzeczycy Długiej. Do konkursu powiatowego z matematyki zakwalifikowało się dwoje uczniów ze szkoły w Antoniowie: Nikola Ptak i Jan Mokijewski oraz jeden uczeń ze szkoły w Radomyślu nad Sanem: Wojciech Bednarowski. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.
tekst: E Szwedo
Święto książki dedykowanej dzieciom obchodzimy w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena - 2 kwietnia - jako Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony w 1967 roku przez IBBY (International Board on Books for Young People), aby promować wartościową literaturę i grafikę adresowaną do młodych czytelników. Każdego roku gospodarzem tego dnia jest inna sekcja IBBY, która przygotowuje plakat oraz przesłanie adresowane do dzieci z całego świata. Polska pełniła funkcję gospodarza święta w 1980 r. Autorem polskiego motta: ,,Książka moim oknem na świat” był wówczas Wojciech Żukrowski, a wykonawcą plakatu – Jerzy Czerniawski.
W poniedziałek, 31 marca 2025 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w wyjściu grupowym na spektakl teatralny pt. „Przyjaciele z Bullerbyn” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie oparte na motywach uwielbianej przez dzieci książki Astrid Lindgren oczarowało młodą publiczność. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali sceniczne zabawy i przygody bohaterów książki. Dzięki włączeniu do widowiska humoru i wzruszających odsłon spektakl ukazał dzieciom ważne życiowe wartości: zaufanie, szacunek, dobro, a także zaakcentował znaczenie spontanicznej i radosnej zabawy w gronie przyjaciół. Po spektaklu uczestnicy wycieczki udali się do nowego oddziału Muzeum Regionalnego w Rozwadowie na warsztaty wielkanocne, podczas których wykonywali - zajączka wielkanocnego.
27 marca 2025 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bajki z SKO”, zorganizowany przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności. Praca miała przedstawiać ulubioną postać z bajki, która ma na jakiejś części ubrania napis SKO. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – III. Wpłynęło 10 prac, które były bardzo pomysłowe, ciekawe oraz wykonane różnymi technikami. Komisja konkursowa w składzie: pani Jolanta Chciuk oraz pani Barbara Turek przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Amelia Sioda, kl. II
II miejsce – Jakub Wolak, kl. I
III miejsce – Nikola Solpa, kl. III