Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Nasze przedszkole ma siedzibę w budynku rzeczyckiej szkoły, która należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie - i my też bardzo mocno utwierdzamy swoich wychowanków w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Wpajamy dobre nawyki, potrzebną wiedzę dietetyczną  i zachęcamy dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Toteż zdecydowanie zaakcentowaliśmy obchody tak ważnego dla zdrowia, choć nieformalnego święta, jakim jest Światowy Dzień Jabłka przypadający w kalendarzu na 28 września. Tego dnia zajęcia tematyczne – programowe, plastyczne i zabawowe – upłynęły przedszkolakom pod znakiem jabłuszka – symbolu długowiecznego i zdrowego życia; źródła witamin i radości.

Czytaj więcej...

Życie przedszkolaka na pewno nie jest nudne, a przynajmniej nie w Rzeczycy, gdzie zawsze znajdzie się okazja, żeby coś uczcić tańcem, wierszem czy piosenką. W II Ogólnopolską Akcję pod hasłem ”Dzień Przedszkolaka to ważne Święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką”, która miała miejsce 20 września bieżącego roku, nasi wychowankowie włączyli się, wyśpiewując piosenki płynące z radości wspólnego wychowania – zabawy, nauki i poczucia jedności. Był to jednak zaledwie wstęp do obchodów Misiowego Dnia Przedszkolaka, który dzieci świętowały na swój własny, bardzo oryginalny, sposób w piątek, 23 września. Tego dnia nasze przedszkole rozbrzmiewało euforycznymi okrzykami: „Dzień Przedszkolaka – ważna sprawa, czeka nas super zabawa!” I rzeczywiście działo się, oj działo … Były rozmowy w kręgu, piosenki i zabawy w kółeczku; także z chusteczką haftowaną, następnie quiz wiedzy na temat przedszkola, wspólne tańce do ulubionej muzyki i niebiańskie „piątki-pieczątki” na integracyjnym plakacie jedności. Wszystkie dzieci dzielnie uczestniczyły w zajęciach z okazji własnego święta, stąd w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki przedszkolaka świadczące o ich przynależności do społeczności naszego rzeczyckiego przedszkola. Przebieg Misiowego Dnia Przedszkolaka można dokładnie prześledzić w załączonej fotogalerii. 

Czytaj więcej...

Jesień powoli zagląda do naszych okien, a liście na drzewach przybierają ciepłe, pastelowe barwy. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten okres będący zapowiedzią złotej polskiej jesieni stał się inspiracją obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki w naszym przedszkolu. Wychowanie poprzez wprowadzanie elementów ceremoniału i obrzędowości, na które składają się między innymi obchody dedykowanych dzieciom świąt, nie tylko poprawia nastrój przedszkolaków, ale przede wszystkim buduje poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Toteż w czwartek, 15 września, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, nasze przedszkolaki czuły się wyjątkowo pewnie, wierząc w swoje możliwości i talenty.

Czytaj więcej...

Dnia 29 czerwca 2022r. maluchy wraz ze swoimi rodzicami oraz paniami wyruszyły na wycieczkę do prowadzonego przez państwo Agnieszkę i Andrzeja Madejów Gospodarstwa Agroturystycznego „Madejówka” w Obojni.  Celem wycieczki było przybliżenie warunków życia na wsi, umożliwienie kontaktu z naturą oraz zwierzętami hodowlanymi. Dzieci poznały zwyczaje wielu zwierząt m.in. koni, osiołków, królików, lamy oraz pawia. Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami: sianem, świeżą trawą , marchewkami oraz chlebem. Dużą atrakcją było karmienie ryb w stawie, spacer po lesie oraz plac zabaw z drewnianą chatką „Pod topolą”. Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na wspólny posiłek. Gospodarze przygotowali  kiełbaski z grilla, regionalny przysmak „proziaki” oraz ciasto i kompot. Wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach przedszkolaków.

Czytaj więcej...

Dyrektor Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej informuje, że zgodnie  z uchwałą 7/2022 Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Mieszkańców Rzeczycy Długiej i Musikowa z dnia 11 maja 2022r. od 1 września 2022r. opłata miesięczna za pobyt  dziecka w Punkcie Przedszkolnym w Rzeczycy Długiej wynosić będzie 180,00 zł.

                   Rzeczyca Długa, 07.07.2022r.

Czerwiec to najweselszy miesiąc dla wszystkich dzieci.  Wszyscy z niecierpliwością czekają na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 22 czerwca. Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które odchodzą do zerówki. Maluchy wprowadziły wszystkich swym występem w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Natomiast starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się.  Po zakończonym występie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci słodkości.

Czytaj więcej...

Od 1952 roku w Polsce 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Celem tego święta miało być uświadomienie ludziom, że najważniejsze jest, by chronić dzieci przed wojną, głodem i innymi krzywdami. Dzieci w naszym kraju maja wiele szczęścia, ponieważ panuję pokój, a one mogą chodzić do bezpiecznych szkół i przedszkoli oraz korzystać z licznych atrakcji. W obecnym czasie obchody Dnia Dziecka mają przede wszystkim charakter zabawy i spędzania czasu z bliskimi. Dlatego też w naszym przedszkolu nie zbrakło ciekawych zabaw w sali, konkurencji sportowych, odwiedzin straży pożarnej, kosztowania waty cukrowej oraz upominków, które miały na celu wywołać radość i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Życzymy naszym maluchom  samych radosnych chwil w ich życiu!!!

Czytaj więcej...

W dniu 31.05. 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się  uroczysty występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci  z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i muzyczne. Były życzenia, piosenki, taniec i wierszyki. Wierzymy, że mimo nieobecności ukochanych rodziców, nagranie przyniesie im wiele wzruszeń i wywoła uśmiech na twarzy. Życzymy wszystkim rodzicom wiele miłości, radości oraz dumy z posiadania   największego skarbu na świecie, jakim są ich pociechy.

Czytaj więcej...

Wakacyjna przerwa w pracy Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej trwa od 18 lipca 2022r. do 15 sierpnia 2022r. Przypominamy, że za okres przerwy rodzice są zwolnieni z jednomiesięcznej opłaty.

Jedną z przyjemniejszych tradycji  związanych z Wielkanocą  jest zabawa Easter Egg Hunt,  czyli polowanie na wielkanocne jajka. Jest to zwyczaj bardzo popularny na świecie i cieszy wszystkie dzieci, szczególnie  te najmłodsze. Dlatego we wtorek, 12 kwietnia 2022r., w ramach zajęć języka angielskiego, przedszkolaki  wraz z paniami  wybrały się na plac szkolny w poszukiwaniu czekoladowych jajeczek, które ukrył wielkanocny zajączek.  Mimo pochmurnego poranka  słoneczko pojawiło się na niebie, a  dzieci  w promieniach słońca z radością szukały pisanek ukrytych w trawie i w różnych innych zakamarkach.

Czytaj więcej...