Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Dzień kropki obchodzimy 15 września. Nazwa święta pochodzi od książki Petera Reynolds’a The Dot (kropka). Opowiada ona historię nieśmiałej Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka poleciła jej, żeby postawiła kropkę i zobaczyła co się wydarzy…Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziły także nasze przedszkolaki.  Dzień był wyjątkowy i troszkę inny, niż zwykle. Naszym celem ukierunkowanym na zadania było rozbudzanie kreatywności, aktywności twórczej, pomysłowości, a przede wszystkim zachęcanie wszystkich do podejmowania działania, inicjatywy – po prostu tworzenia.

Czytaj więcej...

Od września br. wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023-2024 zaczęliśmy także pracę w naszym punkcie przedszkolnym. Jak co roku zostały przyjęte nowe przedszkolaki, które rozpoczęły swoją edukację od dni adaptacyjnych, podczas których miały okazję poznać salę, w której są prowadzone zajęcia, nowych kolegów i koleżanki . Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się gry i zabawy. Dzieci chętnie wykonywały również prace plastyczne, które  prezentowane były na tablicy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

Kart w kalendarzu było niemało.
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie? Ot, przeleciało …
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł!

Wtorek 20 czerwca na długo pozostanie w pamięci absolwentów naszego Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej oraz członków ich rodzin, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w uroczystym pożegnaniu przedszkola i młodszych kolegów.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952, co zawdzięczamy Światowemu Związkowi Ochrony Dzieciństwa, który ustanowił święto, by uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone. W czwartek 1 czerwca nasze przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w szkolnych obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowanego głównie przez Radę Rodziców PSP w Rzeczycy Długiej, dzięki której mogły się raczyć cukrową watą i popcornem pośród zieleni skąpanego w słońcu placu szkolnego, ciesząc się rytmicznymi zabawami oraz muzyką rozbrzmiewającą z megafonów.

Czytaj więcej...

Informujemy, że wakacyjna przerwa w pracy Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej będzie trwała od 17 lipca 2023r. do 14 sierpnia 2023r.. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z zapisami umowy uczęszczania do Punktu Przedszkolnego, rodzice dziecka nie uiszczają opłaty za miesiąc sierpień.

W piątek 26 maja nasze przedszkolaki zaprezentowały przed swoimi rodzicami, członkami rodzin i w obecności pana dyrektora piękny program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Tego majowego popołudnia było bzowo i nastrojowo – barwnie, pachnąco i z całą pewnością wzruszająco. Radosna atmosfera najpierw zapanowała w przedszkolu, a następnie przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie dzieci zaprezentowały bogaty program  recytatorski, wokalny i taneczny. Rodzice naszych przedszkolaków nie zawiedli i wstawili się na zaproszenie, by móc podziwiać występy artystyczne swoich pociech: wierszowane scenki, piękne piosenki, układ taneczny, plakaty i dekoracje.

Czytaj więcej...

Stare polskie przysłowie głosi: Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Jeśli więc nie ukształtujemy w dzieciach patriotycznej postawy – wychowania w miłości do ojczyzny, kultywowania polskich tradycji i szacunku do twórców naszego kraju – nie oczekujmy, by w życiu dorosłym okazali się ludźmi gotowymi do rzetelnej pracy i poświęcenia dla swojego państwa. Nasze przedszkolaki uważnie wsłuchują się w rodzinnie brzmiące słowo – OJCZYZNA – i chociaż jest ono jeszcze dla nich pojęciem abstrakcyjnym, to już kojarzy się z właściwą postawą i symboliką.

Czytaj więcej...

Kiedy zmęczeni zimą z coraz większym utęsknieniem wyglądaliśmy wiosny, w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca nadeszła Wielkanoc. Przedszkolaki kojarzą Święta Wielkanocne z cukrowym barankiem, pisankami, zajączkami, rzeżuchą, baziami i święceniem pokarmów w kościele, dostrzegając tylko radosne strony tego wydarzenia. W takiej atmosferze brały udział w uroczystej przedświątecznej akademii na forum szkoły, akcentując w niej swój udział piosenką „Święta-biją dzwony!”. Wspólnie przygotowywane dekoracje, ozdoby stołu, poznawane wielkanocne tradycje i zwyczaje, śpiewane piosenki i wygłaszane wiersze oraz wspomnienia świątecznych chwil mile spędzonych w rodzinnym gronie - jeszcze ich utwierdzały w przekonaniu, że Wielkanoc niesie ze sobą „wesołe Alleluja i mokre śmigus-dyngus”.

Czytaj więcej...

Wiosenko, Wiosenko – czy przyszłaś z piosenką?                               
Tak, przyszłam ze śpiewem ptaków pod modrym niebem!

We wtorek 21 marca przedszkolaki godnie uczciły Dzień Wiosny. Po pierwsze - od teraz będą na pewno kojarzyły spółgłoskę „w” z rzeczownikiem „wiosna” oraz z tą radosną porą roku. Po drugie - poznały i starannie zapisywały literki „W, w” również dlatego, że jak się okazało z utęsknieniem czekają na ciepłe dni, długie spacery i zabawy na świeżym powietrzu. I po trzecie - na pewno wytropią wiosnę, bo umieją rozpoznawać jej oznaki i zmiany zachodzące w przyrodzie.

Czytaj więcej...

Jednym z wielu zadań przedszkola jest wyzwalanie w dzieciach ich twórczej  aktywności i kreatywności. Toteż w swojej pracy z dziećmi stosujemy różnorodne metody motywujące ich do takiej aktywności na zajęciach, a udział w konkursach, w których nasze przedszkolaki chętnie uczestniczą, bez wątpienia sprzyja rozwojowi ich zdolności i talentów. Na zajęciach wychowania przedszkolnego powstało w mijającym zimowym okresie kilka pięknych konkursowych prac plastycznych, które zostały docenione przez Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach.

Czytaj więcej...