Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z niecierpliwością. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Dzieci z Punktu Przedszkolnego także wystąpiły dla swoich najbliższych. Podczas uroczystych dzieci zaprezentowały wzruszające wierszyki i piosenki. Wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane laurki i napompowane baloniki w kształcie serduszka. Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji.

Czytaj więcej...

W minionym tygodniu tj. 29 maja w ramach  obchodów Dnia Dziecka na placu szkolnym odbyły się animacje dla przedszkolaków zorganizowane przez Rodziców. Podczas zabawy dzieci miały możliwość samodzielnego robienia baniek, zabawy chusta animacyjna. Panie animatorki wykonywały kolorowe warkoczyki chętnym dziewczynkom , a dla wszystkich była możliwość wykonania tatuażu. Dzieci były bardzo szczęśliwe z przebiegu zajęć, na koniec dla wszystkich przedszkolaków były rozdane drobne upominki oraz baloniki. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomysł i zaangażowanie w ten cudowny i słoneczny dzień.

Czytaj więcej...

W dniu 30 kwietnia dzieci z Punktu Przedszkolnego uczestniczyły w uroczystym apelu poświęconym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci  mogły dowiedzieć się więcej o patriotyzmie, znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. W tak ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały wierszyk, piosenkę patriotyczną i zatańczyły taniec ludowy. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Czytaj więcej...

Każdego roku, 22 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię, która jest miejscem egzystencji wszystkich ludzi, i to od nas zależeć będzie, czy przekażemy ją następnym pokoleniom. Dzieci z Punktu Przedszkolnego miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia, gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa, gdy jest niszczona. W tym dniu dzieci oprócz zdybywania wiedzy na temat dbałości o naszą planetę, brały udział w różnych grach i zabawach.

Czytaj więcej...

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego  - sokowirówką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji,  rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – wyklejenie marchewek z bibuły. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy co ukazuje galeria zdjęć.

Czytaj więcej...

Miniony okres obfitował w nagrody i wyróżnienia, ponieważ Punkt Przedszkolny brał czynny udział w rożnych konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną  w Radomyślu nad Sanem. Przy tej okazji warto wspomnieć o zdobyciu I miejsca w konkursie pt ,,Koty, kotki, koteczki…” , za które dzieci otrzymały ciekawe nagrody. Otrzymaliśmy również wyróżnienia za udział w konkursach pt ,, Szopka Bożonarodzeniowa „ i ,, Najpiękniejsza kartka Walentynowa”. Nagrody pocieszenia także okazały się atrakcyjne dla naszych przedszkolakach. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Czytaj więcej...

Jedną z radośniejszych tradycji związanych z Wielkanocą  jest zabawa Easter Egg Hunt, czyli polowanie na wielkanocne jajka. Jest to bardzo popularna na świecie zabawa i cieszy wszystkie dzieci, szczególnie  te najmłodsze. Mając to na uwadze w poniedziałek, 25 marca, w ramach zajęć języka angielskiego, przedszkolaki z koszyczkami w rękach  pod opieką swoich pań  wybrały się na plac szkolny w poszukiwaniu czekoladowych jajeczek, które ukrył wielkanocny zajączek. W rolę zajączka wcieliła się mama jednego z przedszkolaków, pani Marzena, której serdecznie dziękujemy za włączenie się do wspólnej zabawy. Mimo pochmurnego poranka dzieci nie mogły doczekać się poszukiwań pisanek ukrytych w trawie i w różnych innych zakamarkach szkolnego podwórka.

Czytaj więcej...

8 marca to wyjątkowy dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inaczej, bo to „Dzień Kobiet”, święto wszystkich pań, tych dużych i tych małych. Z tej okazji chłopcy składali życzenia wszystkim dziewczynkom i  wręczyli drobne upominki. Dziewczynki uśmiechały się przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak na prawdziwych dżentelmenów przystało,  byli przemili i uczynni.  Dzień minął bardzo aktywnie, dzieci wykonały piękną prace plastyczną - tulipana, a gry i zabawy wypełniły resztę dnia.  Dziękujemy rodzicom za włączenie się we wspólne świętowanie i przygotowanie drobnych upominków, a wszystkim kobietom i kobietkom  życzymy tego co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

Czytaj więcej...

Dinozaury to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. 26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy  zajęcia, które przybliżyły dzieciom tę tematykę. Kolorowe plansze, książki, historyjki obrazkowe czy zdjęcia,  pozwoliły przedszkolakom poznać  fascynujący świat dinozaurów.  Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały dinozaury, wykorzystując m.in. nadmuchany balonik. Największą atrakcją była wizyta prawdziwego DINOZAURA! Dzieci  były zachwycone mogąc przytulić  się  i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym gościem. Dzień Dinozaura upłynął  nam na kreatywnej zabawie, która jest istotnym elementem rozwijania zainteresowań dzieci oraz kształtowania u nich właściwych postaw.

Czytaj więcej...

Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day) – jest to  święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Dzień ten  upamiętnia urodziny założycieli skautingu - Roberta i Olave Baden-Powell. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać historię powstania Dnia Myśli Braterskiej, elementy munduru harcerskiego oraz znaczenie  lilijki i krzyża harcerskiego. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami przedszkolaki miały okazję poznać teksty piosenek „Szara lilijka” i  „Jestem wędrowcem”. Dzieci w ramach zajęć wykonały też pracę plastyczną przedstawiającą jeden z symboli Związku Harcerstwa Polskiego – lilijkę. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Czytaj więcej...