Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Wakacyjna przerwa w pracy Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej trwa od 18 lipca 2022r. do 15 sierpnia 2022r. Przypominamy, że za okres przerwy rodzice są zwolnieni z jednomiesięcznej opłaty.

Jedną z przyjemniejszych tradycji  związanych z Wielkanocą  jest zabawa Easter Egg Hunt,  czyli polowanie na wielkanocne jajka. Jest to zwyczaj bardzo popularny na świecie i cieszy wszystkie dzieci, szczególnie  te najmłodsze. Dlatego we wtorek, 12 kwietnia 2022r., w ramach zajęć języka angielskiego, przedszkolaki  wraz z paniami  wybrały się na plac szkolny w poszukiwaniu czekoladowych jajeczek, które ukrył wielkanocny zajączek.  Mimo pochmurnego poranka  słoneczko pojawiło się na niebie, a  dzieci  w promieniach słońca z radością szukały pisanek ukrytych w trawie i w różnych innych zakamarkach.

Czytaj więcej...

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały pierwszy dzień wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci zapoznały się ze starym zwyczajem topienia Marzanny oraz dowiedziały się jakie są pierwsze oznaki  wiosny. Po wykonaniu pracy plastycznej , która polegała na wyklejeniu plasteliną pięknej, wiosennej tęczy, wybraliśmy się do ogrodu szkolnego w poszukiwaniu wiosennych kwiatów. Jesteśmy pełni nadziei, że wiosna zawita do nas na dobre i będziemy mogli cieszyć się jej ciepłem.

Czytaj więcej...

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data 21 marca jest symboliczna i nie jest przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego, trzeciego  chromosomu bądź jego fragmentu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów. Aby wziąć aktywny udział w ogólnoświatowej akcji personel przedszkola oraz wszystkie przedszkolaki miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki są wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dziękujemy rodzicom za owocną  współpracę i odpowiednie ubranie dzieci.

Czytaj więcej...

8 marca - to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. Jeszcze raz składamy dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia w tym wyjątkowym dla nich dniu!

Czytaj więcej...

7 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz podkreślono, jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Maluchy bez problemu rozwiązywały łamigłówki przygotowane przez panie wychowawczynie oraz świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem kart pracy nawiązujących do tego dnia. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną  oraz wzięły udział w sesji fotograficznej w masce ,,ząbka czyścioszka”.

Czytaj więcej...

Z dumą przedstawiamy wyniki konkursów plastycznych, w których nasze przedszkolaki wzięły udział:
- I miejsce ,,Laurka dla Babci i Dziadka”,
- I miejsce ,,Najpiękniejszy płatek śniegu”,
- II miejsce ,,Koty, kotki, koteczki”,
- wyróżnienie ,,Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

26 luty to dzień poświęcony dinozaurom. Większość przedszkolaków kocha wszystko, co z tymi prehistorycznymi gadami związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw  w naszym przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję przenieść się w prehistoryczny i tajemniczy świat dinozaurów. Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci tego dnia poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się skąd brały się małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły. Wykorzystując dostępne w salach zabawki, klasyfikowały je według wielkości, rodzaju czy pokarmu, którym się żywiły. W trakcie zabaw ruchowych dzieci chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się dinozaurów oraz naśladowały ich przeraźliwe odgłosy. Na podsumowanie maluchy wykonały karty pracy oraz pracę plastyczną nawiązującą do tego dnia.

Czytaj więcej...

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Na samym początku maluchy zaznajomiły się z historią tłustego czwartku oraz z rodzajami pączków. Następnie żeby nie było tak łatwo, zmagały się z klasyfikacją pączków od najmniejszego do największego, a także parowaniem pączków. Po krótkich zajęciach dzieciaki przeszły do wykonania pracy plastycznej. Po wszelkich  zmaganiach przedszkolaków przyszła pora na zjedzenie bohatera dnia – pączka. Dzień był doskonałą okazja do wspaniałej zabawy, ale także do rozbudzania zainteresowania polskimi tradycjami.

Czytaj więcej...

17 lutego przypada światowy Dzień Kota. Z tej okazji nasze przedszkolaki w trakcie zajęć dowiedziały się w jaki sposób powinno dbać się o kotki, jakie są ich rasy oraz co jest ich przysmakiem. W dalszej części zajęć przybliżone zostały im znane z bajek i filmów postacie kotów, a dodatkowo odbyła się sesja zdjęciowa w kocich maskach.  Podsumowaniem tego dnia było wyjście na salę gimnastyczną, na której dzieci miały za zadanie  sprytnie i zwinnie, jak kotki, przejść slalomem między pachołkami. To był bardzo „koci” dzień…

Czytaj więcej...