Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Rozpoczęliśmy kolejny rok przedszkolny. Starszaki z utęsknieniem wróciły do przedszkola i z radością przywitały nowe koleżanki oraz nowych kolegów. Krok po kroku wdrażaliśmy poczatkujących przedszkolaków do zasad panujących w życiu przedszkola. Przez ostatnie trzy miesiące w trakcie wielu wspólnych zabaw oraz  zajęć  poznawaliśmy siebie wzajemnie. W minionym okresie przedszkolaki  intensywnie uczestniczyły w zajęciach  ruchowych, plastycznych, przyrodniczych oraz matematycznych.  Z chęcią poznawały  nowe piosenki i wierszyki. Ciekawi jesteśmy co przyniosą nam kolejne miesiące…

Czytaj więcej...

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W tym roku naszą uroczystość rozpoczęliśmy od rozdania przedszkolakom orderów z okazji Dnia Misia oraz wręczenia ,,misiowych opasek”. Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach dydaktycznych. Na zajęciach dzieci poznały historię święta Pluszowego Misia, bawiły się przy misiowych przebojach, poznały postacie misiów występujących w bajkach, odgadywały zagadki związane z misiami oraz przeliczały misie. Po zajęciach przyszła pora na pracę plastyczną, która została wykonana w kilku zespołach. Na zakończenie maluchom zostały wręczone dyplomy z okazji Dnia Misia.  Dzień minął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Czytaj więcej...

23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Maluchy z uśmiechami na twarzach podczas występu recytowały wierszyki, tańczyły oraz śpiewały piosenki. Po części artystycznej, Pan Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonał uroczystego „aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Był to wesoły i pełen wrażeń dzień. Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i dużo uśmiechu na co dzień!

Czytaj więcej...

22 listopada nasze maluchy obchodziły nietypowe przedszkolne święto, którym jest Dzień Kredki. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia. Na samym początku maluchom zostały rozdane ordery z okazji Dnia Kredki, by podkreślić ich udział w tym przedszkolnym święcie. Przedszkolaki wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki oraz samodzielnie wykonały  kolorowe  kredki z kuleczek z bibuły. Uwieńczeniem tego dnia było rozdanie dyplomów za aktywny udział w zajęciach oraz zdjęcie w ,,kredce” – bohaterce tego dnia. Był to bardzo ciekawy i wesoły dzień!

Czytaj więcej...

W związku ze zmianą stawek za posiłki dla dzieci przygotowywane w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem informujemy, że od 1 grudnia 2021r. obowiązywać będzie nowa stawka za korzystanie  z pełnego wyżywienia w naszym punkcie przedszkolnym. Dzienna wysokość opłaty za pełne wyżywienie będzie wynosiła 9,00 zł.

Halloween  to święto wesołej zabawy dla dzieci, które  przypada  na ostatni dzień października.   W tym roku wypada ono w niedzielę, dlatego  już  w czwartek, 28 października,  w przedszkolu  obchodziliśmy  Halloween. Tego dnia na zajęcia  języka angielskiego przedszkolaki  przyszły  przebrane  za  czarownice, duszki, wróżki i czarodziejów, a niektóre  założyły  pomarańczowe  koszulki, które  symbolizowały halloweenowe dynie, czyli „pumpkins”,  Poprzez zabawę  i aktywność ruchową na zajęciach maluchy poznały  zwyczaje i proste słownictwo związane z tym świętem. Nauczyły się też nowej piosenki „Knock, knock ,trick or treat” i dowiedziały  się, że słynne ‘Trick or treat”, to znaczy „cukierek albo psikus”. Zgodnie z tradycją w tym dniu nie mogło zabraknąć ani zabawy, ani  słodyczy, którymi dzieci zostały obdarowane. Happy Halloween!

                                                          tekst: T. Zawadzka

Czytaj więcej...

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, Szkolna Grupa Wolontariatu zorganizowała zbiórkę na rzecz schroniska „Psia Przystań” w Stalowej Woli. Nasze maluchy wraz z paniami również przyłączyły się do tej akcji. Podjęte działania w akcjach społecznych rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi, a w tym przypadku zwierząt, i pokazują, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach rodzinnych, czy też przedszkolnych. Jednym z uroczystych dni jest Dzień Chłopaka, który jest obchodzony 30 września. Z tej okazji nasze maluchy przyszły ubrane na niebiesko, by podkreślić ten ważny dla chłopców dzień. Przy tej okazji dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz dyplomy. Nie zabrakło również atrakcji dnia, a było to zdjęcie w prawdziwym, przedszkolnym aucie.  Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

23 września obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane w jesienne kolory. Pierwszym akcentem tego dnia było zapoznanie się z oznakami jesieni oraz z jej darami. Po krótkiej pogadance maluchy wykonały  jesienną pracę plastyczną. Po zajęciach  dydaktycznych i plastycznych wyszliśmy na podwórko szkolne w poszukiwaniu grzybów. Wyprawa miała na celu nauczyć dzieci, jak ważne jest odróżnianie grzybów jadalnych od trujących i jakie mogą być tego konsekwencje.

                   tekst: M. Śpiewak

Czytaj więcej...