Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W sobotę 9 października 2021 roku odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Z tej też okazji wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, pan Jan Pyrkosz, Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach oraz Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl przeprowadziły wieczorną akcję wielokonkursową dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także dorosłych mieszkańców gminy. Ważnym punktem akcji bibliotecznej był Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Cypriana Kamila Norwida, w którym wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły, tj. siódmoklasistka Laura Butryn oraz ósmoklasistki – Emilia Mączka, Nicole Markut i Dominika Michałek.

Czytaj więcej...

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty z powodu obostrzeń epidemicznych został przeprowadzony później niż zwykle, bo w dniach 25-27 maja 2021 roku. Przystąpiło do niego 15 uczniów klasy ósmej, jeden uczeń,  Marcin Wilkus, został zwolniony z części matematycznej jako laureat kuratoryjnego konkursu z matematyki. Wszyscy zdający pracowali z arkuszem w wersji standardowej. Wyniki ogłoszone zostały już 2 lipca. We wszystkich częściach egzaminu uczniowie uzyskali średnie wyniki wyższe niż gminie, powiecie, województwie i kraju, na co wskazuje dziewięciostopniowa skala staninowa, służąca do porównywania wyników szkół. Z języka polskiego i matematyki nasza placówka uplasowała się na poziomie 7 (wysokim), natomiast z języka angielskiego osiągnęła stanin 8 (wynik bardzo wysoki).

Czytaj więcej...

Geniusz nauk ścisłych i twórcza humanistka zawojowali tegoroczne konkursy wojewódzkie aż z czterech przedmiotów! Marcin Wilkus jako laureat z matematyki, chemii i fizyki oraz Amelia Pomykała jako finalistka konkursu z języka polskiego. To niesamowity sukces, tym większy, że przygotowania do tych konkursów przebiegały w trudnych warunkach obostrzeń epidemicznych i zdalnego nauczania.
W tym roku przedmiotowe konkursy organizowane przez kuratorium oświaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Do etapu szkolnego zgłosiło się 25 uczestników z klas VI- VIII, w tym: jedenastu uczniów z języka polskiego, pięciu z matematyki i z języka angielskiego, dwóch z biologii i jeden uczeń z chemii i fizyki. Jak przystało na prymusów,  konkursowicze musieli zmierzyć się z zadaniami często wykraczającymi poza treści postawy programowej z poszczególnych przedmiotów, wykazać  się inwencją twórczą, nieszablonowym myśleniem i  zdyscyplinowaniem.

Czytaj więcej...

3 października 2020r. w sobotnie przedpołudnie odbyły się w Woli Rzeczyckiej Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół z terenu gminy Radomyśl nad Sanem konkurowali ze sobą w biegach przełajowych na dystansach: 500 m, 1000 m oraz 1500 m. Mimo ciągłych deszczów poprzedzających termin zawodów w sobotę aura zmieniła się diametralnie, co pozwoliło na przeprowadzenie zawodów podczas jesiennej słonecznej pogody. W zawodach udział wzięli uczniowie ze szkół w Woli Rzeczyckiej, Rzeczycy Długiej i Chwałowic,  konkurując w swoich rocznikach.
Oto wyniki:

Czytaj więcej...

Nie sposób przecenić roli, jaką w budowaniu tożsamości kulturowej i narodowej pełni język ojczysty. Będąc zapisem niepowtarzalnego sposobu myślenia i postrzegania świat, utrwala wiedzę, historię i tradycję ważną dla danej społeczności i wyróżniającą ją wśród innych narodów. Ustanowiony przez pozarządową organizację UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony różnorodności językowej, a tym samym bogactwa kulturowego, które wraz z wymieraniem języków zginie bezpowrotnie. Ten dzień przypomina, że wszyscy jesteśmy zobowiązani do dbałości i troski o nasz język, którą wyrażać można poprzez staranne dobieranie słów oraz pogłębianie zainteresowania pięknem i kulturą języka ojczystego.

Czytaj więcej...

Tradycją w naszej szkole stały się coroczne zmagania uczniów w konkursach organizowanych przez firmę JERSZ- Łowcy Talentów. Już 27 listopada 2019 roku odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W tej matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 63 tys. uczestników z 1538 szkół, z czego wyłoniono 331 laureatów. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. Nieco później, bo 11 grudnia 2019 roku miała miejsce XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Startowało  w nim prawie 16 tys. uczestników z 462 szkół, wśród których wyłoniono 161 laureatów.  Z naszej szkoły wzięło w nim udział 8 uczniów z klas V- VIII. Jako że trening czyni mistrza, z roku na rok możemy pochwalić się coraz lepszymi wynikami w obu konkursach.

Czytaj więcej...

30 stycznia 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły brały udział w IX Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Jezusowi zaśpiewajmy dziś”, który odbył się w Zespole Szkół w Radomyślu n/S, pod patronatem Wójta Gminy Radomyśl n/S. Jego uczestnikami były  przedszkola i oddziały przedszkolne z całej gminy.  Naszą szkołę reprezentowało dwoje dzieci: Natalia Frąg i Krzysztof Skowroński. Natalia śpiewała kolędę pt. „Kolęda na dzwonkach”, zaś Krzyś – „Dzisiaj w Betlejem”. Komisja konkursowa za umiejętności sceniczne, wokalne i chorografię przyznała I miejsce Natalii Frąg - gratulujemy. Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
                tekst: Teresa Stanek

Czytaj więcej...

W piątek 29 listopada 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli odbyła się VII edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego „O Liść Dębu” pod hasłem „Gdy piosenka szła do wojska …” – dla uczczenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Głównym założeniem turnieju jest promowanie młodych talentów oraz rozwijanie kreatywności uczniów.    Podczas artystycznych zmagań w turniejowe szranki stanęli uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Rzeczycy Długiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. por. Józefa Mączki w Zaleszanach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli oraz gospodarze, tj. uczniowie stalowowolskiej budowlanki.

Czytaj więcej...

29 maja 2019 r. odbył się I etap powiatowego konkursu „Młody Matematyk” -  już od 17 lat organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 w Stalowej Woli, a po raz czwarty przeprowadzony w gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej  w Stalowej Woli. Konkurs cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba jego uczestników. Tego roku w międzyszkolnym etapie wzięło udział ok. 100 uczniów klas VI  i VII ze szkół powiatu stalowowolskiego, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 64 uczestników z 20 szkół.

Czytaj więcej...

8 czerwca 2019r. w sobotę w Antoniowie odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców. Udział w zawodach wzięły cztery szkoły z Gminy Radomyśl nad Sanem. Mecze zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Druzyna z Rzeczycy Długiej i Antoniowa zdobyły tą samą ilośc punktów i aby wyłonić zwycięzców turnieju zostaly podliczone zdobyte gole. Stratą jednej bramki drużyna z Rzeczycy Długiej zajęła II miejsce.  Szkolę reprezentowali : Jakub Wydra kl.VII, Daniel Mękal kl.VI, Oskar Partyka kl. VI, Oskar Pawlowski kl.VI, Piotr Kuziora kl. VI, Antoni Dul kl.VI. Gratulujemy!

   tekst: A. Pomykała

Czytaj więcej...