Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

,,W środę, 8 listopada 2023 r., uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia  i Gotowania. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, gdyż dzięki niemu nasze organizmy mają energię do nauki i pracy.  Dzięki zbilansowanej diecie  lepiej się  koncentrujemy podczas lekcji, mamy siłę do zabawy i ochotę  do aktywnego wypoczynku. Od  piętnastu lat, czyli  od momentu  przyjęcia naszej placówki do Rejonowej Sieci  Szkół Promujących  Zdrowie,  w naszej szkole uczniowie  codziennie pod opieką nauczycieli  wspólnie spożywają  śniadanie w klasie. Jednak każdego roku  8 listopada,  drugie śniadanie  nabiera wymiaru  prawdziwej  uczty, ponieważ cała społeczność szkolna  angażuje się w  przygotowanie  zdrowego śniadania.

Uczniowie wymyślają przepyszne kanapeczki,  zdrowe przekąski, owocowe koktajle, koreczki, jeżyki  i inne cuda,  którym nie sposób się oprzeć podczas degustacji. Wspólne przygotowanie śniadania przez   uczniów i ich wychowawców było  okazją do wymiany wielu cennych uwag  dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś  sama degustacja była najprzyjemniejszą  chwilą tego  dnia. Było  wesoło, kolorowo i bardzo smacznie, a zapach smakołyków  roznosił się po całej szkole. Na pewno  wspólna celebracja drugiego śniadania  dostarczyła wszystkim  wyjątkowej  energii do nauki i zabawy, ale także wzmocniła integrację szkolnej społeczności oraz  przyczyniła się do  zacieśnienia  więzi koleżeńskich, dając poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Dziękujemy  wszystkim  uczniom i wychowawcom   za przygotowanie zdrowego i kolorowego śniadania, a rodzicom za wsparcie kolejnego przedsięwzięcia promującego zdrowie w naszej szkole.   

             tekst: T. Zawadzka