Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W naszej szkole, placówce z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie, dbamy nie tylko o prawidłowy rozwój fizyczny naszych uczniów. Dużą wagę przywiązujemy też do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego. Dlatego właśnie uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz  z wychowawczyniami, w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej, w środę 6 marca 2024 roku odwiedzili seniorów w Domu Dziennym „Senior+” w Pniowie. Zostaliśmy przywitani niezwykle ciepło i serdecznie przez panią kierownik Martę Borys. W pokoju dziennym czekały na nas przekąski i ciepła herbata oraz seniorzy. Okazało się, iż właśnie w marcu przypada piąta rocznica rozpoczęcia działalności tej placówki, więc na ręce pani kierownik zostały złożone kwiaty. Potem nastąpiła prezentacja. Zarówno dzieci, jaki i seniorzy mieli okazję przedstawić się i powiedzieć kilka słów o sobie.

Kiedy pierwsze lody zostały przełamane przyszła pora na występ artystyczny naszych uczniów. Z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Potem uczniowie wręczyli seniorom własnoręcznie przygotowane laurki i serduszka. Następnie przyszła pora na zwiedzenie całego budynku i poznanie jego historii.
W ramach integracji uczniowie zaprosili seniorów do wspólnej zabawy, co zostało przyjęte z ogromną radością. Wszyscy świetnie się bawili. Mieliśmy też okazję wysłuchać kilku piosenek, które pensjonariusze domu specjalnie dla nas zaśpiewali. Obejrzeliśmy też przepiękne prace wykonywane przez seniorów oraz zjedliśmy przepyszny posiłek. Zostaliśmy też obdarowani przez pensjonariuszy pięknymi, własnoręcznie wykonanymi upominkami. Te kilka godzin spędziliśmy niezwykle sympatycznie. Wszyscy, bez względu na różnicę wieku, bawili się znakomicie. Z całego serca dziękujemy na tak niezwykle ciepłe przyjęcie i cudownie spędzony czas.

                                                  tekst: B Czajkowska i T. Zawadzka