Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png
 Ferie są dla uczniów czasem odpoczynku od nauki, większej swobody, zabawy. Ważne, by okres dwóch tygodni przerwy zimowej obfitował w pozytywne wrażenia, przeżycia, nowe doświadczenia i zapewnił prawdziwy relaks. Atrakcyjny wypoczynek zapewnić można dzieciom nie tylko podczas wyjazdów i zimowisk. Dom i najbliższe otoczenie też mogą być ciekawe. Wszystko zależy od chęci i inwencji twórczej dzieci i najbliższych. Nasza szkoła wychodząc naprzeciw potrzebom swoich wychowanków organizuje w pierwszym tygodniu ferii wiele imprez o charakterze rekreacyjno- sportowym.
Uczniowie pod okiem nauczycieli będą mogli skorzystać z sali gimnastycznej, by aktywnie spędzać czas wolny. W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas zimowego wypoczynku wychowawcy przeprowadzają pogadanki na temat racjonalnego zachowania się podczas zabaw oraz unikania zagrożeń komunikacyjnych, czy wynikających z kontaktów z obcymi osobami. Ponadto dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowano spotkanie z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji ze Stalowej Woli, panem Andrzejem Walczyną, który poprzez podanie konkretnych przykładów niebezpiecznych sytuacji z udziałem nieletnich, apelował do rozsądku i wyobraźni uczniów.
Aby w pełni sił i zdrowia powrócić z ferii zimowych, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Rady dla uczniów
•    Informuj opiekunów, gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.
•    Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja.
•    Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im.
•    Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.
•    Osobom poznanym przez Internet nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu.
•    Baw się tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
•    Nie zjeżdżaj  na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
•    Nie ślizgaj się po lodzie na rzece lub stawie.
•    Pamiętaj o zdrowym odżywianiu się i właściwym stroju.
•    Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.
•    Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii!

Image

Image

Image

Image

                 R. Puzio