Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

,,Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka jest też wielkim obowiązkiem”
                                                                                            Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”
W dniu jednego z najważniejszych świąt dla Polaków, tj. 11 listopada 2023 r. poczet sztandarowy naszej szkoły z dumnym wizerunkiem jej patrona Tadeusza Kościuszki wziął w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Główne uroczystości rozpoczęły się w południe od mszy w intencji Ojczyzny odprawionej w Sanktuarium pw. Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem.

Następnie w uroczystym pochodzie pod przewodnictwem miejscowej orkiestry dętej udano się na Mały Rynek, gdzie pod pomnikiem „Poległych i zaginionych w czasie wojny światowej 1914-1918” delegacja uczniów z naszej szkoły złożyła wieniec. Należy hołd oddano także legionistom z terenu gminy upamiętnionym postumentem wzniesionym na Dużym Rynku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zakończeniem uroczystych obchodów była poniedziałkowa akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły, której również towarzyszył poczet sztandarowy. Udział we wspólnym świętowaniu rocznic państwowych jest niewątpliwie ważnym przejawem patriotyzmu. 105 lat temu spełniły się marzenia naszych przodków o suwerennej Ojczyźnie, a naszym zadaniem jest tę wolność  utrzymać.

             tekst: R. Puzio