Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

25 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy radosne dla wszystkich dzieci święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko z klasy I i II oraz oddziału przedszkolnego przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem- misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Ten dzień połączyliśmy z ,,Dniem Postaci z Bajek”, a nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą bajkową krainę. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni, gdyż towarzyszą nam one już od najmłodszych lat. W tym dniu dzieci wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały ich tytuły oraz bajkowe postacie.

Oglądały też fragmenty swoich ulubionych bajek oraz rysowały bajkowych bohaterów. We wspólnym świętowaniu brali również udział uczniowie klasy III, ale w niecodziennej formie, bo podczas zajęć zdalnych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy obchodzić te święta wspólnie w szkole. Ten dzień sprawił  uczniom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać, niezależnie od tego ile mamy lat.
                    tekst: B. Giec-Kocielska