Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Święci nigdy nie przemijają – pod takim hasłem w naszej szkole przebiegała niezwykle podniosła akademia ku czci naszego nieodżałowanego Ojca Świętego, Jana Pawła II, w trzecią rocznicę śmierci Słowiańskiego Papieża – Pielgrzyma...     Kiedy trzy lata temu odszedł Jan Paweł II, cały swiat, a szczególnie Polska, stanęła w obliczu rozpaczy, boleści i smutku. Potem pozostał tylko żal i wiecznie trwająca pamięć o wielkim człowieku, Polaku, który został Papieżem.

W każdą rocznicę jego śmierci odżywają wspomnienia. O żałobie po jego odejściu, o tym, jak ludzki był Papież w tym, co robił, jak tworzył, jakie zostawił nam przesłanie. O tym właśnie traktowała nasza szkolna akademia, która formą zbliżona była do koncertu słowno – muzycznego i instrumentalnego uzupełnionego przez prezentację multimedialną slajdów nawiązujących w szczególności do ostatnich chwil życia Papieża oraz całości jego niezwykłego pontyfikatu.

Image

Image

Image      

W uroczystości wystąpiła młodzież gimnazjum wraz z uczniami szkoły podstawowej, zasilającymi głównie szeregi szkolnego chóru, w montażu słowno – muzyczno – medialnym  przygotowanym przez nauczycieli: Małgorzatę Lasotę, Urszulę Urbańską oraz Pawła Słowika, przybliżającym zebranym postać Ojca Świętego – Pielgrzyma i Poety. Na część artystyczną złożyły się w szczególności wiersze Papieża, koncert organowo – skrzypcowy gimnazjalistek: Sylwii oraz Zuzanny Światek, a także śpiew solowy Karoliny Moskal   z towarzyszeniem szkolnego chóru. Poważna tematyka i sposób jej przedstawienia okazały się zarówno dla grona nauczycielskiego, jak i dla społeczności uczniowskiej pięknym przeżyciem, podczas którego wszyscy, nawet najmłodsi zachowali powagę i skupienie. Była to kolejna lekcja wiary, nadziei i miłości, a wzruszający i refleksyjny charakter całego wydarzenia na długo zapiszą się w pamięci i sercach młodych ludzi.

           Image

           Image

                                                                        M. Lasota