Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Czerwiec to najweselszy miesiąc dla wszystkich dzieci.  Wszyscy z niecierpliwością czekają na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 22 czerwca. Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które odchodzą do zerówki. Maluchy wprowadziły wszystkich swym występem w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Natomiast starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się.  Po zakończonym występie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci słodkości.

Czytaj więcej...

Od 1952 roku w Polsce 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Celem tego święta miało być uświadomienie ludziom, że najważniejsze jest, by chronić dzieci przed wojną, głodem i innymi krzywdami. Dzieci w naszym kraju maja wiele szczęścia, ponieważ panuję pokój, a one mogą chodzić do bezpiecznych szkół i przedszkoli oraz korzystać z licznych atrakcji. W obecnym czasie obchody Dnia Dziecka mają przede wszystkim charakter zabawy i spędzania czasu z bliskimi. Dlatego też w naszym przedszkolu nie zbrakło ciekawych zabaw w sali, konkurencji sportowych, odwiedzin straży pożarnej, kosztowania waty cukrowej oraz upominków, które miały na celu wywołać radość i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Życzymy naszym maluchom  samych radosnych chwil w ich życiu!!!

Czytaj więcej...

W dniu 31.05. 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się  uroczysty występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci  z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i muzyczne. Były życzenia, piosenki, taniec i wierszyki. Wierzymy, że mimo nieobecności ukochanych rodziców, nagranie przyniesie im wiele wzruszeń i wywoła uśmiech na twarzy. Życzymy wszystkim rodzicom wiele miłości, radości oraz dumy z posiadania   największego skarbu na świecie, jakim są ich pociechy.

Czytaj więcej...

Wakacyjna przerwa w pracy Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej trwa od 18 lipca 2022r. do 15 sierpnia 2022r. Przypominamy, że za okres przerwy rodzice są zwolnieni z jednomiesięcznej opłaty.

Jedną z przyjemniejszych tradycji  związanych z Wielkanocą  jest zabawa Easter Egg Hunt,  czyli polowanie na wielkanocne jajka. Jest to zwyczaj bardzo popularny na świecie i cieszy wszystkie dzieci, szczególnie  te najmłodsze. Dlatego we wtorek, 12 kwietnia 2022r., w ramach zajęć języka angielskiego, przedszkolaki  wraz z paniami  wybrały się na plac szkolny w poszukiwaniu czekoladowych jajeczek, które ukrył wielkanocny zajączek.  Mimo pochmurnego poranka  słoneczko pojawiło się na niebie, a  dzieci  w promieniach słońca z radością szukały pisanek ukrytych w trawie i w różnych innych zakamarkach.

Czytaj więcej...

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały pierwszy dzień wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci zapoznały się ze starym zwyczajem topienia Marzanny oraz dowiedziały się jakie są pierwsze oznaki  wiosny. Po wykonaniu pracy plastycznej , która polegała na wyklejeniu plasteliną pięknej, wiosennej tęczy, wybraliśmy się do ogrodu szkolnego w poszukiwaniu wiosennych kwiatów. Jesteśmy pełni nadziei, że wiosna zawita do nas na dobre i będziemy mogli cieszyć się jej ciepłem.

Czytaj więcej...

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data 21 marca jest symboliczna i nie jest przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego, trzeciego  chromosomu bądź jego fragmentu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów. Aby wziąć aktywny udział w ogólnoświatowej akcji personel przedszkola oraz wszystkie przedszkolaki miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki są wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dziękujemy rodzicom za owocną  współpracę i odpowiednie ubranie dzieci.

Czytaj więcej...

8 marca - to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. Jeszcze raz składamy dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia w tym wyjątkowym dla nich dniu!

Czytaj więcej...

7 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz podkreślono, jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Maluchy bez problemu rozwiązywały łamigłówki przygotowane przez panie wychowawczynie oraz świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem kart pracy nawiązujących do tego dnia. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną  oraz wzięły udział w sesji fotograficznej w masce ,,ząbka czyścioszka”.

Czytaj więcej...

Z dumą przedstawiamy wyniki konkursów plastycznych, w których nasze przedszkolaki wzięły udział:
- I miejsce ,,Laurka dla Babci i Dziadka”,
- I miejsce ,,Najpiękniejszy płatek śniegu”,
- II miejsce ,,Koty, kotki, koteczki”,
- wyróżnienie ,,Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...