Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

1. Od 01.09.2021r. Punkt Przedszkolny czynny będzie od godz. 6.30 do 15.30.

2. Zgodnie z uchwałą Nr 5/2021r. Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Mieszkańców Rzeczycy Długiej i Musikowa z dnia 26.08.2021r. od 1 października 2021r. opłata za pobyt dziecka w Punkcie Przedszkolnym wynosić będzie 150 zł.

3. Aktualny numer rachunku bankowego Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej:

BS w Zaleszanach o/ Radomyśl nad Sanem 29 9439 1017 2002 5000 4974 0002

Czytaj więcej...

24 czerwca 2021r.  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci recytowały pięknie wierszyki, tańczyły oraz śpiewały piosenki o tematyce wakacyjnej. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Mimo uroczystego zakończenia roku przedszkolnego, nasza placówka będzie funkcjonowała jeszcze do połowy lipca.
Z powodu ograniczeń Covid – 19 w naszej uroczystości nie mogli brać udziału rodzice, dlatego też występ został nagrany. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę oraz wsparcie.
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej...

W ciągu ostatnich trzech miesięcy nasze przedszkolaki pracowały bardzo intensywnie. Aktywnie uczestniczyły  w zajęciach dydaktycznych, plastycznych, muzycznych, grach i zabawach ruchowych oraz korzystając z pięknej pogody miały przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda umożliwiła nam realizację zajęć na łonie natury oraz pozwoliła leżakować na kocykach podczas poobiedniego relaksu.

Czytaj więcej...

Nasze przedszkole przez cały rok szkolny zbierało plastikowe nakrętki, które z radością przeznaczyło na  dwie akcje charytatywne. Pierwszą z nich była akcja na rzecz Przytuliska ,,Psia Przystań” znajdującego się w Stalowej Woli. Z kolei druga akcja dotyczyła zbiórki nakrętek do ,,serca”, które znajduje się pod OSP w Rzeczycy Długiej. Bardzo dziękujemy wszystkim i serdecznie zapraszamy do dalszej zbiórki nakrętek.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają zarówno ci mali, jak i ci duzi.  Dzieciaki w tym dniu powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, a wszystkim dorosłym zależy na tym , aby ten dzień był wyjątkowy,  pełen atrakcji. Tegoroczny Dzień Dziecka  odbywał się pod hasłem ,,Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia”. Od samego rana dzieci stawały w progu z uśmiechem od ucha do ucha. Warto podkreślić, że tego dnia maluchy przyszły ubrane na żółto w celu podkreślenia, jak ważne jest to dla nich święto. Panie nauczycielki zaplanowały przeróżne ciekawe eksperymenty i wprowadziły przedszkolaków w świat magii. Obserwując maluchy, a dokładniej ich buzie, można było odczytać wszystkie emocje od zachwytu i radości po  podziw oraz szczęście.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty, to święta, które były co roku celebrowane w szczególny sposób w naszym przedszkolu. W obecnej sytuacji, z powodu pandemii, świętowanie w dużym gronie jest niemożliwe, dlatego dzieci z naszego przedszkola nagrały muzyczną niespodziankę dla swoich rodziców. Podczas występu dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układ taneczny do utworu ,,Cudownych rodziców mam”. Mimo, że był to dzień pełen emocji i stresu wszystko się udało, a my po krótkim odpoczynku zaczynamy przygotowania do następnego występu, który zapewne również zostanie uwieczniony na nagraniu.

Czytaj więcej...

Ratowanie ziemi przed niszczycielską działalnością człowieka jest jednym z  najważniejszych problemów współczesnego świata . W związku z tym nasze przedszkole wzięło udział w tegorocznym  projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Seria siedmiu  specjalnie przygotowanych zajęć pozwoliła uświadomić naszym podopiecznym, jak  istotną rolę  odgrywa otaczająca nas przyroda i co możemy robić, by dbać o otaczające nas  środowisko.  Jesteśmy dumni z otrzymanego  certyfikatu potwierdzającego udziału w projekcie i czujemy się zobowiązani do wdrażania nawyków, które stosowane w życiu codziennym zaprocentują z korzyścią dla nas samych i dla całego otaczającego nas świata.
                   tekst: M. Krupka-Bącal

Czytaj więcej...

W związku z nadejściem długo oczekiwanej wiosny przedszkolaki z ogromną radością wzięły udział w  Gminnym Konkursie Plastycznym  pt ,,Pani Wiosna”. Informujemy, że za naszą pracę dzieci otrzymały wyróżnienie co sprawiło, że pomimo otaczającej nas jeszcze zimowej aury w przedszkolu zapanowała ciepła, wiosenna atmosfera. Gratulujemy!!!

 

Czytaj więcej...

Podczas zdalnego nauczania nasze maluchy sumiennie wykonywały wszystkie obowiązki, jak przystało na prawdziwych przedszkolaków. Przepiękne prace plastyczne oraz starannie wypełnione karty pracy, które zostały  wysłane przez Rodziców pokazywały, ile wysiłku i staranności dzieci włożyły w ich wykonanie. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wspieranie naszych działań w czasie zdalnego nauczania, za kontakty z paniami nauczycielkami oraz przesłane zdjęcia.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że w Powiatowym konkursie plastycznym ,,Palma i pisanka wielkanocna 2021” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach  docenione zostały dwie prace naszych przedszkolaków. Otrzymały one też specjalne wyróżnienie przyznane przez  portal 4miasta.pl. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...