Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W dniach 10 i 11 czerwca 2021r. w naszej szkole - po raz kolejny - przeprowadzony został  Konkurs Pięknego Czytania, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „W magicznym świecie książki”. Wzorcowe wygłaszanie tekstów przez uczniów klas IV – VIII miało przede wszystkim na celu zwiększenie motywacji do czytelnictwa, czyli rozbudzanie w nich pasji czytania, doskonalenie umiejętności wyraźnej i wyrazistej artykulacji - głośnego czytania - a także kształtowanie współzawodnictwa oraz współdziałania w grupie rówieśniczej.

 W klasie IV uczestnicy konkursu czytali fragmenty Legend polskich; w klasie piątej wybrane rozdziały Baśnioboru autorstwa Brandona Mulla; w klasie szóstej uczniowie wygłaszali fragmenty powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafała Kosika; siódmoklasiści zaś poznawali świat Magicznego drzewa Andrzeja Maleszki; natomiast  w klasie VIII uczniowie odczytywali fragmenty utworu Oskar i pani Róża Erica- Emmanuela Schmitta.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu komisja wyłoniła następujących laureatów – Mistrzów Pięknego Czytania w roku szkolnym 2020/2021:
Nikola Żurawska – k. IV,  David Markut – kl. V,  Oliwia Juda – kl. VI,  Nicole Markut – kl. VII, Piotr Kuziora – kl. VIII.
Obcowanie z literaturą jest zawsze wielką przyjemnością, a kiedy jeszcze dołączymy do tego zaangażowanie emocjonalne związane z pragnieniem zwycięstwa i popisem umiejętności, wówczas staje się celebrą słowa i przeżyciem, które pozostawia w pamięci pozytywnie utrwalony ślad.  Życzymy młodym mistrzom, by wkrótce mogli oczarowywać lektorskimi umiejętnościami szersze grono odbiorców, a najlepiej całą społeczność szkolną!      
        tekst: J. Lubera