Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Sukcesy naszych uczniów w turnieju pożarniczym Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
25.03.2019.
 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” ma w naszej szkole  długą tradycję. Nasi uczniowie od wielu lat startują,  z dużymi sukcesami, w eliminacjach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a nawet centralnych. Turniej ten  jest jedną z form współpracy szkół z jednostkami OSP i PSP, a jej efektem jest upowszechnianie wiedzy na tematy ochrony  przeciwpożarowej i ratownictwa wśród dzieci i młodzieży. Właśnie rozpoczęła  się  kolejna jego edycja.  W dniu 22 marca 2019 r. w Urzędzie Gminy Radomyśl nad Sanem   przeprowadzono  eliminacje gminne, w których wzięli udział  reprezentanci wszystkich szkół z terenu naszej gminy  w dwóch kategoriach wiekowych.
Z naszej szkoły  do konkursu przystąpili  reprezentanci  I kategorii wiekowej: Julia Miętus z klasy IV, Emilia Mączka z klasy V oraz Marcin Wilkus z klasy VI.
Rozwiązując test składający się z 25 pytań każdy uczestnik eliminacji musiał wykazać  się wiedzą  z zakresu szeroko rozumianego pożarnictwa: od historii, poprzez działania operacyjne, prewencję oraz sprzęt. Następnie najlepsi  w każdej kategorii odpowiadali na 3 pytania zawarte  w wylosowanym wcześniej zestawie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali tradycyjnie  pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
Nasi  uczniowie  wykazali się ogromną wiedzą z zakresu  pożarnictwa zajmując kolejno:
I miejsce – Marcin Wilkus
II miejsce – Emilia Mączka
IV miejsce – Julia Miętus,  najmłodsza uczestniczka  turnieju, której zabrakło tylko 1 punktu aby stanąć na podium. Emilka  i Marcin  - zdobywcy dwóch pierwszych miejsc  otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz  uzyskali awans do kolejnego etapu. To właśnie oni,  tak jak w ubiegłym roku,  reprezentować będą naszą  gminę  na szczeblu powiatowym tego konkursu, który odbędzie się  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w  Stalowej Woli. Jesteśmy dumni z  sukcesów naszych uczniów! Gratulujemy!

      tekst: U. Urbańska

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 25.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »