Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
25.05.2019.
Bóg, Honor, Ojczyzna… - nasz udział w uroczystości poświęcenia i odsłonięcia pomnika Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
28.09.2018.
 W dniu 23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości poświecenia  i odsłonięcia pomnika w Rzeczycy Długiej z okazji  100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji  Ojczyzny, w której udział wzięły władze naszej gminy. Po zakończonej mszy wszyscy uczestnicy w uroczystym pochodzie, poprzedzonym przez poczty sztandarowe, udali się pod pomnik. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wójt gminy, pan Jan Pyrkosz w asyście  przewodniczącego gminy pana Edwarda Wermińskiego oraz pana Antoniego Błądka dokonali odsłonięcia pomnika następnie ks. dr Tadeusz Mentel dokonał poświecenia monumentu.

Kolejnym punktem było złożenie kwiatów przy pomniku przez delegacje różnych środowisk. Część artystyczna z nutą patriotyzmu w wykonaniu społeczności uczniowskiej naszej szkoły uświetniła dalszy przebieg uroczystych obchodów. Chwila zadumy, która towarzyszyła uczestnikom  akademii uświadomiła im zapewne  jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo - wolność.
                  tekst: Agnieszka Miętus
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 


Zmieniony ( 28.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »