Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Odkrywamy talenty polonistyczne i matematyczne w naszej szkole - wyniki konkursu Alfik Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.03.2018.
 Ważnym zadaniem szkoły jest umożliwianie rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży oraz promocja ich osiągnięć  na szerszym forum.  Wspaniałym instrumentem motywującym uczniów do twórczego myślenia, samodzielnego działania oraz intelektualnego wysiłku są konkursy. Od lat dużym zainteresowaniem w naszej szkole cieszy się ogólnopolski konkurs Alfik organizowany przez firmę JERSZ  w ramach programu Łowimy Talenty. 22 listopada 2017 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, w którym wzięło udział aż 36 uczniów z klas II szkoły podstawowej - III gimnazjum.
Niewiele mniejszą frekwencją wykazali się uczestnicy XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Alfik  Humanistyczny, którzy 13 grudnia  2017 roku przystąpili do konkursowych zmagań w liczbie 20 uczniów z klas V- VII szkoły podstawowej. Z uwagi na ogólnopolski zasięg i duża liczbę konkursowiczów rozstrzygnięcie konkursu odbywa się dopiero w II okresie nauki, stąd też w naszej szkole wyniki ogłoszone zostały 8 marca 2018 roku podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Kobiet. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli następujący uczniowie:
- w Alfiku Matematycznym: Marcin Wilkus z klasy V, który zajął 14 miejsce w województwie i 258 w kraju na 8888 startujących w tej kategorii wiekowej, uzyskując bardzo dobry wynik 85,83% oraz Zuzanna Dul z klasy VII, która znalazła się na 29 miejscu  w województwie i 614 w kraju na 6101 uczestników z tej kategorii wiekowej, zdobywając 78,83% możliwych do uzyskania punktów;
- w Alfiku Humanistycznym: Marcin Wilkus zajmując 5 miejsce w województwie podkarpackim i 183 miejsce w kraju na 2825 uczniów z klasy V uzyskując bardzo dobry wynik  83,33% możliwych do uzyskania punktów oraz Julia Kuciapa z klasy VI z wynikiem 81,67% możliwych do uzyskania punktów, co pozwoliło jej zająć 22 miejsce w województwie i  540 w kraju, a także Kacper Moskal, który uplasował się na 21 miejscu w województwie i 884 w kraju.
Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody książkowe, zaś pozostałym uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy. Wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów polonistycznych i matematycznych oraz zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursów.

    tekst: R. Puzio, M. Pawłowska

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 13.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »