Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Wiwat Kobiety!  szkolne obchody Dnia Kobiet Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
12.03.2018.
 „- Czym byłby świat bez kobiet? - Bezbarwnym ogrodem bez kwiatów!”    Przytoczony dialog jest parafrazą słów francuskiego historyka i pamiętnikarza żyjącego w szesnastym wieku, Pierre’a de Bourdeille, fascynującego się niezwykłą naturą kobiet. Cytat stał się też mottem czwartkowej uroczystości, podczas której 8 marca świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet i, chociaż nie jest to jedyny dzień w roku, kiedy panie są wynoszone nad mężczyzn, miło było słyszeć, że: „Bez pań, dziewcząt – strasznie nudno byłoby na świecie”.
Podczas romantycznego koncertu poezji śpiewanej przeplatanego sentencjami, aforyzmami, a nawet zabawnymi refleksjami o relacjach damsko – męskich padły piękne słowa o miłości, deklaracje uczuć i najwyższej atencji względem płci pięknej. Największy entuzjazm i aplauz zgromadzonej na sali publiczności wzbudził taneczny występ chłopców, połączonych klasowo sił gimnazjalistów, którzy w tanecznym upominku dla pań i dziewcząt zaprezentowali swoje umiejętności w rytmach gorącej greckiej zorby. Samorząd Uczniowski zadbał nie tylko o wiosenną kolorystykę małej gali, ale także o kwiatowy akcent dla wszystkich kobiet pracujących w naszej szkole.  Piękne życzenia dla społeczności kobiecej nie tylko naszej szkoły popłynęły od pana dyrektora Jacka Bochniaka, który skierował również słowa uznania i podziękowania w stronę wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie swoistego – romantycznego koncertu nad koncertami!
    tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 12.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »