Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
27.02.2018.
 Do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie naszej szkoły przygotowywali się poprzez tworzenie prac literackich, plastycznych oraz prezentacji multimedialnych. 22 lutego br. podczas apelu podsumowującego konkurs oraz wyżej wymienioną akcję, sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą tworzenia lepszego Internetu. Wychowankowie mieli możliwość odpowiadania na pytania: Co to jest hejt? Czy Internet jest bezpieczny? Skąd wiadomo, że Kuba to Kuba? Czy możemy zawierać znajomości w wirtualnym świecie?
Czy bezpieczne jest chwalenie się swoimi fotkami i nagraniami w Internecie? Wiedzę uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie podsumowywały rady zawarte w kreskówkach Owce w sieci. Ich zadaniem była edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i nowych technologii. O niebezpieczeństwie płynącym z sieci opowiedziała nam również uczennica Wiktoria Kosierb z klasy II gimnazjum na podstawie nagrodzonej prezentacji pt: Zagrożenia czyhające w Internecie. Z podobną tematyką zostali zapoznani uczniowie klas I – III szkoły podstawowej 27 lutego br. Podczas spotkania dzieci wyciągały wnioski dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Pamiętajmy o tym, że: Internet to dobra rzecz, żeby bezpiecznie z niego korzystać trzeba rozum mieć.

    tekst: B. Turek, U. Urbańska

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 27.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »