Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Czytanie- wspaniałą gimnastyką umysłu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.12.2017.
 Tegorocznemu Gminnemu Maratonowi Czytelniczemu patronują słowa Richarda Steele`a: „Czytanie jest tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała”.  Do udziału w tej swoistej gimnastyce umysłu organizatorzy imprezy, czyli Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem, zaprosili także naszych uczniów z klasy IV i V szkoły podstawowej. Zgodnie z regulaminem nauczyciele poloniści dokonali wyboru lektur, które w całości zostały odczytane w ciągu jednego dnia przez uczniów w zespołach klasowych. 
W naszej placówce wydarzenie to miało miejsce  28 listopada 2017 roku, a nasza uwagę czytelniczą skupiliśmy na perełkach polskiej nowelistyki, czyli „Janku Muzykancie” Henryka Sienkiewicza i „Katarynce” Bolesława Prusa. Uczniowie obu klas zaprezentowali wysoki, choć zróżnicowany poziom umiejętności głosowej interpretacji tekstu. Wykazali się też bardzo dobrym zrozumieniem czytanych treści, co potwierdzili wspaniale rozwiązując test dotyczący lektur. Nad przebiegiem maratonu czuwała koordynatorka, pani Agnieszka Świątek, bibliotekarka w miejscowej bibliotece publicznej. Z pomocą pań polonistek wyłoniła ona zwycięzców pierwszego etapu maratonu. W klasie czwartej byli to następujący uczniowie: I miejsce - Emilia Mączka, Dominika Michałek, Helena Pomykała, wyróżniono Nicole Markut, zaś w klasie piątej: I miejsce zajęła Patrycja Pamuła, II miejsce – Amelia Pomykała, III miejsce- Oskar Baran, wyróżnienie przyznano Oskarowi Pawłowskiemu.  Uczniowie ci reprezentować będą naszą szkołę w II etapie maratonu, w którym rywalizować będą z najlepszymi uczniami w gminie. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

   tekst: R. Puzio

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 05.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »