Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Kto czyta, żyje wielokrotnie ... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
04.12.2017.
 Tytuł niniejszego artykułu jest upowszechnionym fragmentemmyśli słynnego poety polskiej awangardy okresu dwudziestolecia międzywojennego, Józefa Czechowicza, który powiedział: Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. Zaś aforyzm impresjonisty, Jana Kasprowicza, głoszący: Ten najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do książek nie ostudzi – stał się hasłem szkolnego konkursu czytelniczego o miano Mistrza Pięknego Czytania, o które rywalizowali uczniowie naszej szkoły w środę, 29 listopada 2017 r.
Inicjatorkami corocznej wewnątrzszkolnej rywalizacji czytelniczej są członkinie zespołu humanistycznego w osobach szkolnych polonistek oraz opiekunki naszej biblioteki. Zanim na forum społeczności szkolnej wstąpiły na mównicę „reprezentatywne dwójki”, wcześniej miały miejsce eliminacje typujące do udziału w konkursie pary najlepiej czytających uczniów z poszczególnych klas - od drugiej do siódmej szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Konkurs obejmował prezentację fragmentów ulubionych książek, uprzednio przygotowanych przez uczniów do wzorcowego wygłaszania, oraz fragmenty losowane do czytana doraźnego, ad hoc. Po ocenie obu form występu w pełni sprawdzających technikę czytania rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych uczniów, jury wyłoniło najlepszych, a raczej najlepsze – Mistrzynie Pięknego Czytania, do których należą:
- wśród najmłodszych czytelniczek -  Julia Miętus;
- w klasach IV – VI - Sara Saja;
- w klasach VII – II, III gimnazjum - Dominika Szymańska.
Jest rzeczą pewną, że dzięki takim pasjonatom czytania, jakich mieliśmy okazję oklaskiwać podczas środowego konkursu, idea pięknego czytania przetrwa każdą próbę czasu.

   tekst: M. Lasota

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 04.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »