Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
„Dbam o zdrowie – zdrowo się odżywiam i jestem aktywny” - zakończenie jesiennego etapu projektu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.11.2017.
 Właśnie dobiegł końca pierwszy etap, ósmej edycji, ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jak już pisaliśmy wcześniej, projekt ten  jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”, prowadzonego przez Fundację BOŚ i składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej   z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji, aż 6 wymaganych zadań.
Oprócz założonej  książki kucharskiej, uczestniczyli w lekcjach o tematyce zdrowego  odżywiania, układali menu na poszczególne dni i pokazali jak  uczestniczą w zajęciach sportowych. Ponadto, wykonali  plakaty pod hasłem „Dbam o zdrowie – zdrowo się odżywiam i jestem aktywny”. Plakaty, można było wykonać indywidualnie lub w grupach. Uczniowie z klasy II  wykonali dwa plakaty, natomiast  trzecioklasiści  wykonali 10 plakatów  indywidualnych i jeden grupowy. W poniedziałek, 20.11.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy plakat. Komisja w składzie: U. Urbańska, R. Puzio
 i J. Chciuk oceniając prace dzieci, brała pod uwagę  zgodność  z tematem, technikę i estetykę  wykonania  oraz zaangażowanie każdego dziecka.  A oto wyniki konkursu :
I miejsce –  Julia Miętus z kl. III  oraz grupa z klasy II
II miejsce-   Paweł  Maziarz  z kl. III i  Szymon Stelmach z kl. II
III miejsce - Nadia Chołody z kl. III  i grupa z kl. III
Wyróżnienie: Szymon Kołodziej  z kl.III
Zwycięzcy  podczas  apelu  w dniu, 21 listopada 2017r. otrzymali dyplomy i nagrody w postaci zdrowych  przekąsek. Należy nadmienić, że do zadań  projektu,  zaliczana jest również  promocja przed szerszą społecznością, stąd wystawa  prac  na tablicach, na korytarzu szkolnym, a także  informacje o naszych działaniach na stronie internetowej szkoły. Pięknie dziękujemy uczniom  i rodzicom  za pomoc w realizacji tego projektu i zachęcamy do udziału w zimowej edycji.
       tekst: T. Zawadzka
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 30.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »