Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
"Płynie Wisła płynie, po polskiej krainie”- udział drugoklasistów w gminnym konkursie plastycznym. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
07.06.2017.
 Jeszcze w maju 2017r. Gminne Centrum Kulturyw Chwałowicach oraz Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem ogłosiły konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, dotyczący królowej polskich rzek.Wybór  tematu o takim samym tytule jak  piosenka nie był przypadkowy, gdyż rok 2017, jest ogłoszony Rokiem Wisły. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną – płaską lub przestrzenną, wymyśloną przez siebie, dowolną techniką. Udział w konkursie był dobrowolny. Dla drugoklasistów ten temat był wyjątkowo bliski, inspirowany nie tylko omawianym tematem; „Piękna nasza  Polska cała” ale również  życiem w tym pięknym kraju, w kraju nad Wisłą.
Dwunastu uczniów z klasy II  i jeden z klasy I wykonali ciekawe prace, zgodne z tematem. W sobotę, 3 czerwca 2017r. podczas „Nocy Bibliotek”, komisja dokonała oceny prac. Prace były piękne i pomysłowe, dlatego wszystkie zostały wyróżnione.Uczeń  naszej szkoły Szymon Kołodziej zajął -  II miejsce w gminie. Jego praca pokryta białymi  kwiatami i czerwonymi makami, przeplatana niebieską wstęgą –symbolizująca  Wisłę nasuwa  na myśl słowa innej równie wymownej piosenki „Ja to mam szczęście...że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą. Mój kraj szczęśliwy, piękny,prawdziwy.”
 
   tekst. T. Zawadzka
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 07.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »