Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Światowy Dzień Pluszowego Misia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.11.2016.
 „Wszyscy kochają misie.” Pod takim hasłem, 25 listopada 2016r. w naszej szkole obchodzono  święto misia. W  setną rocznicę powstania tej maskotki , dokładnie 25 listopada 2002 r. ustanowiono  Światowy Dzień Pluszowego Misia. My również  włączyliśmy się w obchody tego dnia. Już od rana, piętro naszej szkoły, gdzie uczą się najmłodsi zapełniało się różnymi pluszakami. Nie zabrakło ich też w oddziale przedszkolnym. Uczniowie klasy II, po raz drugi obchodzili to święto.
Rok temu bohaterem tego dnia był Miś Uszatek, a na tegoroczne świętowanie przybył Kubuś Puchatek. Już na pierwszej godzinie, podczas zajęć komputerowych drugoklasiści projektowali i malowali swoich pluszowych ulubieńców, a następnie w klasie omawiali samodzielnie przeczytane przygody Kubusia Puchatka. Cały dzień minął im w przyjaznej atmosferze, na zabawie z misiami przy muzyce, graniu w różne gry, układaniu puzzli i malowaniu głównych bohaterów lektury. Uczniowie oglądali również fragmenty przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Na zakończenie wszyscy otrzymali, jak to mawiał Kubuś „małe co nieco”, czyli słodkiego lizaka i małego misia na szczęście.
   tekst: T. Zawadzka
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 30.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »