Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.11.2018.
Zdrowo jem, więcej wiem! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej biorą udział w VII edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja BOŚ, a jego celem jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Uczy on dzieci pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia.  I właśnie, w ramach tego projektu,  27 października 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas 0 – III.
Aż 32 uczestników prezentowało wiersze o owocach i warzywach. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z klasy II i III, czyli Jabłuszka-Pychotki, bo pod taką nazwą funkcjonujemy w projekcie. Komisja konkursowa w składzie: Renata Puzio, Barbara Turek, Agnieszka Taczańska i Jolanta Lubera miała niezwykle trudne zadanie przy ocenie występów. Dzieci prezentowały bowiem bardzo wyrównany poziom. Poprzebierane w stroje nawiązujące do tematyki wierszy, wyglądały pięknie. Gdy komisja obradowała, widownia zajęta była odpowiadaniem na zagadki. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była zdrową i pyszną gruszką.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Dominik Kosierb klasa II
II miejsce – Julia Miętus klasa II
III miejsce – Emilia Mączka klasa III
Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Wojtyła, Magdalena Oczak oraz Nikola Juda, wszystkie z klasy II. Dodatkowo przyznano wyróżnienia z strój. Otrzymali je: Ignacy Dul z klasy II, Szymon Kołodziej i Szymon Stelmach z klasy II, Wojciech Kuziora z klasy I oraz Amelia Jaworska z oddziału przedszkolnego. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Natomiast konkurs przygotowały i prowadziły: Teresa Zawadzka i Beata Czajkowska.

         Tekst: B. Czajkowska i T. Zawadzka

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image

Image 

Zmieniony ( 28.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »