

Do góry

We wtorek, 25 listopada 2025r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Miś to zabawka, która często jest przyjacielem dziecka, nigdy go nie opuszcza, a zwłaszcza podczas nowych czy stresujących sytuacji. Przytulenie miękkiego pluszaka przynosi dziecku poczucie bezpieczeństwa i spokoju, pomaga w zasypianiu i łagodzi lęki. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III był to dzień pełen zabawy i aktywności, ponieważ ich ukochany pluszak towarzyszył im w szkole. W klasach organizowane były różnorodne wydarzenia tematyczne, takie jak czytanie książek o misiach, czy oglądanie bajek. Dzieci tworzyły własne rysunki przedstawiające misie, a powstałe prace zostały wyeksponowane w klasach.
„Gdziekolwiek jest człowiek, tam jest okazja do życzliwości”.
L.A. Seneca
W piątek, 21 listopada 2025r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Życzliwości, połączone z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Wydarzenie to miało na celu podkreślenie znaczenia wzajemnego szacunku, empatii oraz świadomości praw przysługujących każdemu dziecku. Tego dnia w całej szkole panowała radosna atmosfera, sprzyjająca integracji uczniów oraz refleksji nad wartościami, które budują pozytywne relacje w społeczności szkolnej. Podczas apelu uczniowie stworzyli żywy łańcuch życzliwości, który umożliwił im przekazanie miłych słów lub gestów innym osobom, a następnie głoszono wyniki szkolnego plebiscytu na Najżyczliwszego Ucznia w każdej klasie.
"Dzieciństwo bez przemocy" jest cykliczną kampanią społeczną, która w tym roku rozpoczęła się 6 października 2025 r., a jej uroczysta inauguracja odbyła się 19 listopada 2025r., dokładnie w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania kampanii, podejmując liczne inicjatywy skierowane do dzieci, rodziców oraz kadry pedagogicznej. W ramach akcji uczestnicy brali udział w webinarach, lekcjach on-line oraz działaniach edukacyjnych kształtujących świadomość na temat przemocy wobec dzieci. Część budynku naszej szkoły została również podświetlona na czerwono – kolor symbolizujący sprzeciw wobec krzywdzenia najmłodszych.
13 listopada uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do MDK-u w Stalowej Woli na spektakl pt. „Pinokio”, wystawiony przez Teatr Wrocławski , który w opinii uczniów był niezwykły. Przepiękna, barwna scenografia, gra świateł oraz wspaniałe role aktorskie dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo, po spektaklu, aby zadbać nie tylko o zdrowie psychiczne, ale również o zdrowie fizyczne naszych dzieci, poszliśmy do miejskiego Parku Linowego w Stalowej Woli. Dzieci miały okazje sprawdzić się na ścieżce gimnastycznej, mogły do woli biegać, skakać i spędzać czas ze sobą. Jak się okazało wcale nie było łatwo chodzić po przeszkodach. To był bardzo aktywny i wesoły dzień, który zostanie długo w naszej pamięci.
tekst: B. Giec-Kocielska
Myśl, działaj i bądź bezpieczny. Od tego zależy Twoje życie.
13 listopada uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu żołnierzami z 3 Brygady Podkarpackiej Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przekazali cenne informacje dotyczące obrony cywilnej i postępowania w sytuacjach kryzysowych. Szkolenie odbyło się w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem” przygotowanym i realizowanym we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Podczas 3-godzinnych zajęć uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili podstawy pierwszej pomocy, ewakuacji i alarmowania. Mieli możliwość zastosowania wiedzy w praktyce w zainscenizowanej sytuacji udzielenia pomocy osobie nieprzytomnej.

Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego.
Jan Paweł II
W trosce o wspólne dobro, któremu imię Polska, 11 listopada 2025r. delegacja naszej szkoły złożona z uczniów i nauczycieli wzięła udział w gminnych obchodach 107. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem, po której uczestnicy pomaszerowali na Mały Rynek, gdzie odbył się uroczysty apel.
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku, po 123 latach zaborów, Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Z tej okazji, 7 listopada 2025 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Serce dla Polski”. Rozpoczął ją występ naszych najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej – przedszkolaków, którzy poprzez piękny pokaz pokreślili, jak ważna jest to uroczystość. W jej trakcie, z racji przystąpienia szkoły do akcji „ Szkoła do hymnu”, odśpiewany został przez wszystkich uczestników akademii Hymn Narodowy.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole została zorganizowana wystawa konkursowych prac plastycznych pod hasłem „Pełni wdzięczności za dar niepodległości”, której celem było rozwijanie wrażliwości artystycznej uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy o historii naszego kraju. Biorący udział w konkursie uczniowie klas IV–VII wykazali się dużą wrażliwością, pomysłowością i zaangażowaniem. W ich pracach można było dostrzec symbole narodowe, postacie historyczne, a także współczesne spojrzenie na pojęcie niepodległości. Wystawa została zaprezentowana w holu szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Kolorowe plakaty, kolaże i grafiki tworzyły niezwykłą galerię pełną emocji, wdzięczności i miłości do Ojczyzny.
Dzień 8 listopada został ogłoszony przez Komisję Europejską w 2007 roku jako Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania.Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, co i w jakich ilościach spożywamy. Pokarmy mają bowiem bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie a poranny posiłek znacząco wpływa na koncentrację uwagi, aktywność umysłową uczniów oraz ich prawidłowy rozwój. 7 listopada w ramach cyklicznie organizowanej w naszej szkole akcji „Śniadanie daje moc” uczniowie klas I–III wzięli udział w zajęciach poświęconych zasadom zdrowego stylu życia. Posługując się piramidą zdrowego żywienia, wychowawcy klas przeprowadzili pogadankiprzypominające dzieciom, jak ważne jest spożywanie pełnowartościowych posiłków, regularne picie wody oraz aktywność fizyczna.
Wywiadówka dla rodziców uczniów naszej szkoły odbędzie się 13 listopada 2025r. (tj. czwartek) w następujacym porządku:
- godz. 16.30 – spotkania rodziców uczniów klas I – IV z wychowawcami klas:
klasa I – sala nr 24 piętro,
klasa II – sala nr 23 piętro,
klasa III – sala nr 22 piętro,
klasa IV - sala nr 34 łącznik.