

Do góry


Per aspera ad astra
Niewątpliwie konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) to niezwykle prestiżowe zawody organizowane przez kuratorów oświaty, których treści wykraczają poza podstawę programową. Laureaci wojewódzkich konkursów zyskują najwyższą roczną ocenę z przedmiotu, zwolnienie z części egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństwo przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo w naszej szkole uczniowie osiągający wysokie lokaty w tychże konkursach zyskują bardzo mocną kartę przetargową w staraniu się o Nagrodę Profesora Kazimierza Kuczmana.
Oddział przedszkolny
20 dni x 4,50 zł = 90,00 zł
Klasy I – VIII
17 dni x 4,50 = 76,50 zł
Wpłaty za dożywianie za bieżący miesiąc należy dokonać do 14 maja 2026r.
24 kwietnia br. uczniowie klas 1–3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na spektakl teatralny pt. „Dziewczynka z Zapałkami”. Przedstawienie było bardzo wzruszające i pouczające – przypomniało nam, jak ważna jest empatia, pomoc innym oraz docenianie tego, co mamy na co dzień. Po zakończeniu spektaklu udaliśmy się na spacer z okazji Światowego Dnia Ziemi. W ramach działań naszej szkoły promującej zdrowie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, podziwiając przyrodę i rozmawiając o tym, jak dbać o środowisko naturalne. Odwiedziliśmy Park Zimnej Wody oraz błonia nadsańskie w Stalowej Woli. Był to czas pełen ruchu, integracji i radości.

„Spójrz głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”. Albert Einstein
Każdego roku, 22 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to wyjątkowy czas, który przypomina o potrzebie troski o nasze środowisko. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs fotograficzny pt. „Piękno mojej Ziemi w obiektywie”. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Uczniowie klas I–VIII mieli okazję uchwycić w obiektywie uroki najbliższego otoczenia. Na konkurs wpłynęło 58 fotografii, które zachwycały różnorodnością, kreatywnością oraz wrażliwością autorów na piękno natury.
W dniu 14 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wśród dzieci i młodzieży. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał dyrektor szkoły pan Jacek Bochniak, który serdecznie powitał wszystkich uczestników, opiekunów oraz gości, życząc im jednocześnie powodzenia w rywalizacji. W konkursie rywalizowały drużyny z pięciu szkół naszej gminy w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - uczniowie klas IV i V oraz II grupa - uczniowie klas VI, VII i VIII.
„Zdrowie jest najcenniejszą wartością, o którą warto troszczyć się każdego dnia”.
Jako społeczność Szkoły Promującej Zdrowie, posiadającej krajowy certyfikat, nie mogliśmy pominąć tak istotnego wydarzenia, jakim jest Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony 7 kwietnia. Pomimo, że w bieżącym roku przypadł on w dzień wolny od zajęć dydaktycznych, zdecydowaliśmy się uczcić go bezpośrednio po przerwie świątecznej. W dniach 8–10 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody tego wyjątkowego święta. Był to czas sprzyjający promocji zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz troski o dobre samopoczucie. W ramach tegorocznej inicjatywy, realizowanej pod hasłem „Razem dla zdrowia".
W czwartek, 9 kwietnia 2026 roku, uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka” w Obojnej. Organizatorem wycieczki dla uczniów biorących udział w „Programie dla szkół” było Biuro Podróży LUTUR. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach „Programu dla szkół” oraz zaciekawienie dzieci sposobami ich uprawy i produkcji (droga „od pola do stołu”). Bardzo lubimy odwiedzać „Madejówkę”, więc zaproszenie do wyjazdu przyjęliśmy z radością. Zaraz po przyjeździe przywitała nas właścicielka gospodarstwa - pani Agnieszka. Najpierw udaliśmy się na warsztaty z robienia masła.
Rekrutacja do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu stalowowolskiego na rok szkolny 2026/2027 prowadzona będzie w Systemie Elektronicznego Naboru. Rozpocznie się ona 18 maja 2026r. i trwać będzie do 12 czerwca 2026r. do godz. 15.00. Wyjątek snowić będzie rekrutacja do oddziału przygotowania wojskowego i oddziału o profilu mundurowym, do których rekrutacja trwać bedzie od 18 maja do 29 maja 2026r. do godz. 15.00. Uczniowie kończący szkołę podstawową składają wniosek do wybranych szkół ponadpodstawowych na stronie internetowej: https://stalowowolski.e-omikron.pl
Szkoły podstawowe nie pośredniczą w procesie rekrutacji. Wszystkie czynności związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku wykonuje kandydat i jego rodzice/opiekunowie.
1 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe przedstawienie wielkanocne, które wprowadziło społeczność szkolną w atmosferę refleksji, zadumy, ale także nadziei i radości płynącej ze Zmartwychwstania. Uroczystość miała formę misterium pasyjno-wielkanocnego. Uczniowie, wcielając się w role narratorów, recytatorów oraz postaci biblijnych, przedstawili najważniejsze wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Całość została starannie przygotowana i podzielona na części, które przeplatały się z występami chóru wykonującego pieśni religijne.
W holu naszej szkoły od kilku dni można podziwiać wspaniałą wystawę prac konkursowych pt. „Koszyczek wielkanocny”. Pięknie wykonane koszyczki przypominają nam o zbliżających się świętach i wprowadzają wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Wśród prezentowanych prac dominują barwy wiosenne, pełne świeżości i optymizmu, które dodatkowo podkreślają wyjątkowy charakter tego czasu. Na konkurs zgłoszono ponad czterdzieści pomysłowych i estetycznie wykonanych koszyczków. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością oraz dbałością o detale, łącząc tradycyjne motywy z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na wystawie można podziwiać prace wykonane z różnorodnych materiałów począwszy od plasteliny i bibuły, przez naturalne gałązki, aż po koszyczki upieczone z ciasta i masy solnej.