Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

We wtorek, 29 kwietnia 2025 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z pracownikami stacji kolejowej PKP oraz Posterunku Straży Ochrony Kolei Stalowa Wola-Rozwadów. Prowadzący spotkanie, pan Bogusław – Ambasador Bezpieczeństwa, zapoznał naszych uczniów z edukacyjną kampanią społeczną pod hasłem „Bezpieczny Przejazd”, która jest jedną z najważniejszych inicjatyw w Polsce zajmującą się bezpieczeństwem na torach. Jej podstawowy cel polega na kształtowaniu właściwych postaw u wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz uświadamianiu im konsekwencji niestosowania się do przepisów ruchu drogowego, który uwzględnia przejazdy kolejowo-drogowe.  Podczas bardzo ciekawej prelekcji, pokazów filmów i wizualnej ekspozycji nasze dzieci były bardzo aktywne; a zadając zasadne pytania, wykazały się dużą wiedzą w zakresie ruchu drogowego.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni przez kolejowych ambasadorów bezpieczeństwa kolorowankami i zeszytami edukacyjnymi pt. „Dołącz do drużyny Ambasadorów Bezpieczeństwa”, za co serdecznie dziękujemy!

                    tekst: T. Zawadzka