

Do góry

We wtorek, 29 kwietnia 2025 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z pracownikami stacji kolejowej PKP oraz Posterunku Straży Ochrony Kolei Stalowa Wola-Rozwadów. Prowadzący spotkanie, pan Bogusław – Ambasador Bezpieczeństwa, zapoznał naszych uczniów z edukacyjną kampanią społeczną pod hasłem „Bezpieczny Przejazd”, która jest jedną z najważniejszych inicjatyw w Polsce zajmującą się bezpieczeństwem na torach. Jej podstawowy cel polega na kształtowaniu właściwych postaw u wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz uświadamianiu im konsekwencji niestosowania się do przepisów ruchu drogowego, który uwzględnia przejazdy kolejowo-drogowe. Podczas bardzo ciekawej prelekcji, pokazów filmów i wizualnej ekspozycji nasze dzieci były bardzo aktywne; a zadając zasadne pytania, wykazały się dużą wiedzą w zakresie ruchu drogowego.
Wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni przez kolejowych ambasadorów bezpieczeństwa kolorowankami i zeszytami edukacyjnymi pt. „Dołącz do drużyny Ambasadorów Bezpieczeństwa”, za co serdecznie dziękujemy!
tekst: T. Zawadzka