Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Każdego roku, 22 kwietnia, na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. To wyjątkowy moment, który jednoczy miliony ludzi na całym świecie w działaniach na rzecz ochrony środowiska i jego rozwoju. Dzień Ziemi corocznie obchodzony jest pod innym hasłem przewodnim, które w bieżącym roku głosi: „Nasza moc, nasza planeta”. Tegoroczne obchody wypadły w dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale  jako społeczność Szkoły Promującej Zdrowie nie możemy pominąć milczeniem tak ważnego święta w kalendarzu szkolnym. Stąd też w środę, 23 kwietnia, nasi uczniowie podejmowali różne działania zapobiegające niszczeniu środowiska naturalnego. Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, a z kolei jej zdrowie zależy od nas.

Mając na uwadze tę obopólną zależność; w klasie siódmej i ósmej przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce ekologicznej, w oddziale przedszkolnym i w klasach młodszych wyemitowano filmy edukacyjne o Dniu Ziemi i jej ochronie,na bazie których uczniowie wykonywali plakaty pod hasłem „Przyjacielem Ziemi jestem ja” lub programowali w zakresie prawidłowej  segregacji śmieci. Zgodnie z nadrzędnym hasłem obchodów Święta Ziemi - „Nasza moc, nasza planeta” celem podejmowanych działań proekologicznych było przełożenie teorii na praktyczne kroki mające na celu ochronę środowiska, by nasi uczniowie stali się pasjonatami i propagatorami idei równowagi sił w przyrodzie. A zważywszy na ich szeroką wiedzę, wrażliwość i pomysłowość, mamy więcej niż tylko nadzieję, że tak właśnie się stanie. Pamiętajmy: Ziemia jest naszym wspólnym domem, więc dbajmy o nią wszyscy! 

                        tekst: T. Zawadzka