Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

27 maja 2024 roku dla uczniów klas VI-VII odbyły się warsztaty dotyczące promocji zdrowia poprowadzone przez przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli, panią Iwonę Duszkę. W bardzo atrakcyjnej formie prelegentka przekazała naszym wychowankom cenne informacje o zdrowiu, roli sportu, prawidłowego odżywania i chorobach wynikających z prowadzenia niezdrowego trybu życia. Uczniowie nie dali się zaskoczyć Piramidą Zdrowia i Aktywności Fizycznej,  którą bez trudu ułożyli z puzzli zgodnie z kolejnością zaleceń żywieniowych. Wykazali się dobrą wiedzą dotyczącą  zdrowia podczas rozwiązywania quizu on-line, chętnie brali udział w testowaniu okularów symulujących sposób postrzegania świata osób pod wypływem środków odurzających.

Troska o dobrostan psychofizyczny ucznia jest stałym priorytetem wpisanym w działalność opiekuńczo-wychowawczą naszej szkoły.  Nie ustajemy zatem w staraniach, by poprzez różne akcje prozdrowotne przypominać uczniom o tym, że jako wychowankowie Szkoły Promującej Zdrowie są zobligowani do tego, by własnym przykładem wpływać na zmianę nawyków zdrowotnych bliższego i dalszego otoczenia.

                       tekst: R. Puzio