Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Spostrzeganie, zapamiętywanie, myślenie, odczuwanie emocji i świadomość są przymiotami naszego umysłu, a rozwój ludzkości nie miałby miejsca, gdyby nie jego potęga. W umyśle rodzą się myśli, idee, nowe pomysły. To nasz umysł i sposób w jaki myślimy może decydować o naszym sukcesie, poczuciu szczęścia lub jego braku. Siła człowieka leży w sile jego umysłu. O tym mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy zgłosili się do wewnątrzszkolnego konkursu Sprawdź siłę swojego umysłu, który rozpoczął się 15 maja 2023r., a trwał do 15 czerwca 2023r. Konkurs był dedykowany chętnym uczniom w 3 kategoriach: klasy I –III, IV – VI oraz VII – VIII. W eliminacji wzięło udział 46 uczniów zmagając się z dyktandem graficznym. Do II etapu, z każdej kategorii, przeszło po 10 uczniów. Uczniowie Ci mieli za zadanie wylosować sobie 3 ćwiczenia logiczno – sprawnościowe.

Najlepsi, po 3 osoby z każdej kategorii, zdobywając odpowiednio najwyższe wynik przeszli do zmagań finałowych. Nad poprawnością wykonywania ćwiczeń czuwali niezawodni wolontariusze oraz pani Mariola Pawłowska i pani Barbara Turek. W 3 etapie półfinaliści sprawdzali siłę swojego umysłu w zadaniach związanych z myśleniem, pamięcią, wyobraźnią oraz cierpliwością. Okazało się, że zadnia finałowe nie są tak proste jak się uczniom wydawało. Najlepsi udowodnili, że wytrwałość, cierpliwość, wyobraźnia i myślenie  popłaca dojściem do celu, czyli uzyskaniem poprawnego rozwiązania zadania.
W ten sposób wyłoniliśmy uczniów, którzy w pełni wykorzystali możliwości swojego umysłu zdobywając tym samym odpowiednie miejsce oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Kino Helios.
Ranking wyników przedstawia się następująco:
Kategoria I, klasy I – III
1 miejsce -  Amelia Adaszewska, klasa III
2 miejsce – Hanna Zięba, klasa III
3 miejsce – Igor Bajek, klasa I
Kategoria II, klasy IV – VI
1 miejsce –Bartosz Krawiec, klasa VI
2 miejsce –Emilia Zięba, klasa VI
3 miejsce – Oskar Pawłowski, klasa VI
Kategoria III, klasa VII i VIII
1 miejsce –  Dawid Markut, klasa VII
2 miejsce – Łukasz Podolski, klasa VIII
3 miejsce – Szymon Butryn, klasa VIII
Słowa Kartezjusza, który pisał: „Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać” stanowią mądrość i są istotą naszego rozumu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy otwartości umysłu oraz jego nieograniczonych możliwości.

                 tekst: B. Turek