Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Matematyka bez tajemnic
        W piątek 20 marca 2009 roku odbył się, jak co roku, w naszej szkole konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów z terenu całej gminy. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem przez godzinę dodawały, odejmowały, mnożyły i dzieliły. A wszystko to po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik i wziąć udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Zadania nie były łatwe, o czym najbardziej przekonali się trzecioklasiści.

           Spośród nich jedynie dwaj uczniowie zdobyli  wystarczajacą liczbę punktów, aby wziąć udział w konkursie powiatowym. Jednym z nich jest uczeń z naszej szkoły Jakub Golik, wychowanek Beaty Czajkowskiej. Drugi chłopiec jest uczniem szkoły w Antoniowie. Zdecydownie lepiej z zadaniami konkursowymi poradzili sobie drugoklasiści. Na trzynastu biorących udział w konkursie, aż pięcioro z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Jest wśród nich jeden uczeń naszej szkoły Gabryel Krawiec z klasy pani Teresy Zawadzkiej. Pozostali laureaci są uczniami szkół w Radomyślu i Woli Rzeczyckiej. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów.  A oto laureaci konkursu matematycznego naszej szkoły

Image 

                                        B. Czajkowska