Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

      W piątkowe popołudnie 6 marca 2009 roku przyjechały do naszej szkoły dzieci z trzech szkół z naszej gminy. Powód tych odwiedzin nie był przypadkowy, a i goście też byli wyjątkowi. Przyjechali bowiem do nas "mistrzowie ortografii" z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Jak co roku odwiedzili nas, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zadania konkursowe zostały opracowane przez nauczycieli ze szkoły nr 12 w Stalowej Woli. Uczniowie zajęli miejsca w ławkach i przystąpili do pisania. Zadania nie były łatwe, co potwierdziły potem panie, które poprawiały testy.

Image

Image

Image

         Jednak dzieci poradziły sobie świetnie. Szczególnie dobrze poszło drugoklasistom. Aż sześcioro z nich zostało laureatami eliminacji gminnych, co dało im możliwość udziału w konkursie powiatowym. Wśród tychże laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Wojtala i Magdalena Wierny, podopieczne pani Teresy Zawadzkiej; dwoje uczniów ze szkoły w Radomyślu i po jednej uczennicy ze szkół w Antoniowie i Woli Rzeczyckiej. Test dla klasy trzeciej okazał się znacznie trudniejszy. Dzieci bardzo się starały i były naprawdę świetne, to reguły pozostały nieubłagane. Po podliczeniu punktów okazało się, że dalej zakwalifikowała się tylko jedna dziewczynka ze szkoły w Antoniowie. Trzymamy kciuki za naszych laureatów. Konkurs powiatowy odbędzie się w piątek 13 marca 2009 roku. Życzymy im dalszych sukcesów!   

                         B. Czajkowska