

Do góry


Per aspera ad astra
Niewątpliwie konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) to niezwykle prestiżowe zawody organizowane przez kuratorów oświaty, których treści wykraczają poza podstawę programową. Laureaci wojewódzkich konkursów zyskują najwyższą roczną ocenę z przedmiotu, zwolnienie z części egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństwo przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo w naszej szkole uczniowie osiągający wysokie lokaty w tychże konkursach zyskują bardzo mocną kartę przetargową w staraniu się o Nagrodę Profesora Kazimierza Kuczmana.
Nic dziwnego, że wielu uczniów próbuje swych sił i podejmuje tytaniczny wysiłek opanowania trudnego materiału składającego się na trzy etapy konkursowe, tj. szkolny, rejonowy i wojewódzki. W roku szkolnym 2025/2026 w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wzięło udział aż 26 uczniów z klas VII- VIII, którzy próbowali swych sił w konkursach z: języka polskiego (7 osób), matematyki (9 osób), języka angielskiego (6 osób), geografii (2 osoby), języka niemieckiego (1 osoba) i fizyka (1osoba). Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie: Zofia Klimek i Julia Buława z języka polskiego, Antoni Krzeszewski i Jakub Markut z geografii, a po uzyskaniu wysokich not w eliminacjach rejonowych już w etapie wojewódzkim naszą szkołę godnie reprezentowali: Dawid Turek, finalista konkursu z matematyki oraz Kordian Kraus, który po raz drugi został laureatem konkursu z języka niemieckiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
tekst: R. Puzio