Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

5 maja 2022r. na terenie siedziby Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń” w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje ze szkół z powiatu stalowowolskiego. Kolejny raz gminę Radomyśl nad Sanem w II kategorii wiekowej   reprezentowała zwycięska drużyna  z naszej szkoły w składzie: Nicole Markut, Helena  Pomykała  oraz  Filip Klimek. Rywalizacja miedzy drużynami rozpoczęła  się   od części  teoretycznej, w której  uczniowie rozwiązywali test liczący 35 pytań z zakresu przepisów o ruchu drogowym, znajomości znaków drogowych i zasad udzielania pomocy przedlekarskiej.

Następnie uczestnicy przystąpili do części praktycznej, w której musieli wykazać się umiejętnością udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz, co sprawiło  im najwięcej trudności,  pokonania niełatwego toru przeszkód.  Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji  nasi uczniowie  zdobyli zaszczytne   III miejsce. Pamiątkowe   dyplomy  i nagrody wręczali:   starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Gratulujemy i dziękujemy  za reprezentowanie naszej szkoły w turnieju!
                         tekst: U. Urbańska