W dniu 28 kwietnia 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chwałowicach,   odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 młodzi rowerzyści znowu mogli rywalizować w tym prestiżowym konkursie, którego celem jest popularyzowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poszerzenie wiedzy  najmłodszych użytkowników dróg z zakresu przepisów ruchu drogowego. Po  miano najlepszych drużyn  rywalizowały ze sobą reprezentacje z czterech  szkół z terenu naszej gminy, w dwóch kategoriach wiekowych (po cztery osoby w grupie I i po trzy w grupie II).

Rozwiązując test składający się z 35 pytań każdy uczestnik eliminacji musiał wykazać  się znajomością  kodeksu drogowego oraz  umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja w II grupie wiekowej  zakończyła się  spektakularnym sukcesem naszej drużyny, którą reprezentowali: Nicole Markut, Helena Pomykała i Filip Klimek. Nasi reprezentanci zdobyli przewagę 19 pkt  nad drużyną z PSP w Antoniowie, która uzyskała drugą lokatę. Zajmując I miejsce,  uczniowie  zapewnili sobie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się  5 maja 2022r. w Stalowej Woli gdzie  reprezentować będą naszą gminę. Indywidualnie najlepszą zawodniczką całego turnieju  w tej  grupie wiekowej  okazała się reprezentantka  naszej szkoły  Nicole Markut.  
W I kategorii wiekowej nasza  drużyna w składzie: Emilia Kusińska, Martyna Zięba, Dawid Turek oraz Mateusz Kopeć zajęli zaszczytne  II miejsce. Dyplomy zwycięskim drużynom  wręczyła  pani dyrektor  Wioletta Maślach  życząc sukcesów w kolejnych etapach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się, że zawsze  chętnie biorą udział w tym turnieju mając świadomość jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa  ruchu drogowego i  jak stosowanie jej w praktyce  przekłada się na bezpieczeństwo nas wszystkich.

        tekst: U. Urbańska