Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

27 kwietnia 2022r.  Oskar Pawłowski, uczeń klasy V naszej szkoły,   został zwycięzcą finału powiatowego   Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom” w grupie wiekowej  klas V-VIII. Organizatorami tego  wydarzenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Zarząd Powiatowy  ZOSP RP w Stalowej Woli.   W pierwszej części  turnieju uczestnicy rozwiązywali  test składający się z 25 pytań, a następnie trzy osoby z każdej grupy wiekowej, które uzyskały najwyższą liczbę punktów w eliminacjach pisemnych weszły do ścisłego finału  i musiały zmierzyć się z wylosowanym  zestawem pytań, na które odpowiadali  ustnie przed komisją konkursową.

W przerwie miedzy etapami turnieju uczestnicy eliminacji udali się na pokaz sprzętu i sprawności strażaków. Oskar zdobywając I miejsce  będzie reprezentował powiat stalowowolski na etapie wojewódzkim tego turnieju w dniu 20 maja 2022 r. w miejscowości Trzciana. Jest to dla niego ogromny sukces,  gdyż  swoją  przygodę z tematyką pożarnictwa  rozpoczął zaledwie  kilka  tygodni temu, kiedy to po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, otrzymaliśmy informację o  wznowieniu konkursu. Swój sukces zawdzięcza wytrwałości i ciężkiej pracy. Wiele godzin poświęcał na  naukę i rozwiązywanie testów z zakresu ochrony przeciwpożarowej,  ratownictwa oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.  
Gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody, w postaci bonów  podarunkowych  do wykorzystania w sklepie sportowym „Maraton” otrzymali zwycięzcy od komendanta powiatowego PSP oraz starosty stalowowolskiego.

Gratulujemy sukcesu  i życzymy  powodzenia!

                                tekst: Urszula Urbańska