Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W sobotę 9 października 2021 roku odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Z tej też okazji wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, pan Jan Pyrkosz, Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach oraz Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl przeprowadziły wieczorną akcję wielokonkursową dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także dorosłych mieszkańców gminy. Ważnym punktem akcji bibliotecznej był Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Cypriana Kamila Norwida, w którym wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły, tj. siódmoklasistka Laura Butryn oraz ósmoklasistki – Emilia Mączka, Nicole Markut i Dominika Michałek.

Sobotni wieczór w poetyckim nastroju postanowili również spędzić rodzice naszych uczennic, którzy towarzyszyli swoim pociechom nie tylko w drodze do siedziby GCK w Chwałowicach, ale przede wszystkim wiernie kibicowali podczas ich scenicznych popisów. Wszystkie dziewczęta wspaniale się zaprezentowały w recytacji klasycznej, poezji śpiewanej, w recytacji z autorskim podkładem muzycznym, ale laur zwycięstwa przypadł w udziale najlepszej – zdaniem jury – czyli Dominice Michałek, która jako jedyna spośród czternastu uczestników konkursu wywalczyła pierwsze miejsce, fantastycznie operując Norwidowskim słowem w prezentacji fragmentu poematu wieszcza pt. „Człowiek”. Na ręce Laury oraz Nicole powędrowały dyplomy z wyróżnieniami, nadto każda z uczestniczek otrzymała również nagrodę książkową. Gratulacje - od organizatorów oraz znamienitych gości, wśród których znaleźli się senator RP pani Janina Sagatowska, wójt naszej gminy pan Jan Pyrkosz, radni gminy Radomyśl i powiatu stalowowolskiego - za przygotowanie artystyczne uczestniczek konkursu z największą przyjemnością odebrała Małgorzata Lasota.    

                               tekst: M. Lasota