Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Tradycją w naszej szkole stały się coroczne zmagania uczniów w konkursach organizowanych przez firmę JERSZ- Łowcy Talentów. Już 27 listopada 2019 roku odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W tej matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 63 tys. uczestników z 1538 szkół, z czego wyłoniono 331 laureatów. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. Nieco później, bo 11 grudnia 2019 roku miała miejsce XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Startowało  w nim prawie 16 tys. uczestników z 462 szkół, wśród których wyłoniono 161 laureatów.  Z naszej szkoły wzięło w nim udział 8 uczniów z klas V- VIII. Jako że trening czyni mistrza, z roku na rok możemy pochwalić się coraz lepszymi wynikami w obu konkursach.

 Szczególnie dumni jesteśmy z osiągnięć Marcina Wilkusa, ucznia klasy VII, który zajął I miejsce w województwie podkarpackim i 11 miejsce w kraju zarówno w Alfiku Matematycznym, jak i Alfiku Humanistycznym, za co został nagrodzony tygodniowym pobytem na Obozie Talentów w Serpelicach w kwocie 900 zł oraz bonem o wartości 250 zł do wykorzystania we wskazanej księgarni. Wspaniały wynik uzyskała także Amelia Pomykała, która w Alfiku Humanistycznym zajęła II miejsce w województwie  i 45 miejsce w kraju. Ponadto w gronie osób wyróżnionych dyplomem bardzo dobrego wyniku ((powyżej 80% możliwych do uzyskania punktów) w części polonistycznej konkursu znaleźli się: Sara Saja (kl. VIII), Dominik Kosierb (kl. V), Julia Kuciapa (Kl. VIII).  Natomiast w Alfiku Matematycznym dyplomy uznania za najlepszy wynik w swojej klasie otrzymali: Zofia Klimek – klasa II, Amelia Zięba – klasa III, Igor Żurawski – klasa IV,  Łukasz Podolski – klasa V, Emilia Mączka – klasa VI – uzyskała ona 75,83% możliwych do zdobycia punktów i zajęła 30 miejsce w województwie i 783 w kraju na 8869 uczestników, Michał Rybak – klasa VIII. Wyróżnieni uczniowie otrzymali symboliczne nagrody rzeczowe, zaś pozostali dyplomy uczestnika, które wręczono podczas szkolnego apelu 13 lutego 2020 roku. Gratulujemy uczniom wiedzy i życzymy wytrwałości w jej poszerzaniu, aby grono laureatów z roku na rok stawało się coraz większe.
                   tekst: R. Puzio