Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to   doskonała okazja do  zorganizowania szkolnego  konkursu plastycznego  dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. W tym roku tematem przewodnim prac konkursowych była „Wielkanocna pisanka XL”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Prace konkursowe  mogły być wykonywane w dowolnej technice, przy użyciu dowolnych materiałów. Do konkursu zgłoszono aż 62  przepiękne  pisanki, które zachwycały oryginalnością i pięknym wykonaniem. Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby były wyjątkowe  i odznaczały się różnorodnością  form wykonania. Głównymi kryteriami oceny było nawiązanie do tradycji, symboliki i zwyczajów wielkanocnych, kreatywność oraz oryginalność wykonania.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w 13 kwietnia 2022 r. podczas szkolnego apelu.

Oto  laureaci:

I miejsce - Natalia Babiracka, Dawid Ciesielski, Emilia Kusińska, Krzysztof Skowroński i Igor Bajek.
II miejsce - Lena Flaszka, Lena Szkutnik, Natalia Frąg,  Jakub Podsiadły i  Cyprian Sacharczuk.
III miejsce - Julia Wermińska, Nikola Juda, Ignacy Podolski, Nadia Chołody i  Julia Mietus.

Wyróżnienia otrzymali:  Karolina Bednarz, Oliwia Krawiec, Szymon Stelmach, Emilia Wolak, Julia Buława, Nikol Kraus, Emilia Zięba, Mateusz Kopeć, Hanna Zięba, Wojciech Kuziora, Łukasz Juda, Zuzanna Butryn, Julia Michalak i Dominik Kosierb.
Nagrody w konkursie  zostały ufundowane  przez Radę Rodziców, a każdy z  uczestników  otrzymał  upominek w postaci czekoladowych pisanek. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

                                   tekst: U. Urbańska