Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Jedną z przyjemniejszych tradycji  związanych z Wielkanocą  jest Easter Egg Hunt,  czyli polowanie na wielkanocne jajka. Jest to zwyczaj bardzo popularny na świecie i cieszy wszystkie dzieci, szczególnie teraz po okresie pandemii, gdy znów swobodnie możemy korzystać z przyjemności wspólnej zabawy.  Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III wręcz nie mogły doczekać się dnia, kiedy będą  wspólnie bawić się w ogrodzie i szukać ukrytych w trawie jajeczek. Niestety  aura pogodowa nie zawsze sprzyja o tej porze roku  zabawom  na  świeżym powietrzu, jednak 12 kwietnia 2022r, mimo pochmurnego poranka słoneczko pojawiło się na niebie, a  dzieci z radością w promieniach słońca szukały jajeczek  w trawie i w różnych zakamarkach. Uciechy było co nie miara, żadne jajko nie zdołało ukryć się skutecznie, wszystkie zostały upolowane przez rozpędzone dzieci.

Zobaczcie sami - prawdziwe szaleństwo!!! Wybór skrytki i sposób naprowadzania na nią należał do inwencji  wielkanocnego zajączka, w rolę którego wspaniale  wcieliła się przewodnicząca Oddziałowej Rady Rodziców - pani Marzena Wolak.  Dziękujemy pięknie rodzicom za wszelką  pomoc i zaangażowanie na rzecz  różnych działań podejmowanych w  naszej szkole. Życzymy cudownych Świąt  i obfitości od wielkanocnego zajączka. Happy Easter!  

              tekst: T. Zawadzka