Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz” – Mikołaj Rej
W ramach  działań innowacji pedagogicznej   „Książka uczy i bawi – moja przygoda z książką” oraz w myśl słów naszego wieszcza , aby czytać kiedy tylko można, uczniowie klasy trzeciej, w piątek 8 kwietnia, zorganizowali akcję pt. „Książka pod ręką”. Do jej udziału zaprosili również uczniów z klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.   Celem tej akcji jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie  rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych.

Zadaniem uczniów było przynieść swoje książki lub wypożyczyć z biblioteczki, którą dysponuje klasa trzecia  i poczytać podczas przerw  .  Odzew tej akcji przeszedł nasze oczekiwania, z czego jesteśmy zadowoleni, bo wiemy, że  nasi uczniowie chcą czytać i czytają  książki. Nawet dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo zaangażowały się w to przedsięwzięcie i  ciekawie opowiadały o przyniesionych z domu  książkach, a   swoim czytaniem uraczyła ich starsza koleżanka  Lena Szkutnik z klasy  trzeciej. Zorganizowana   akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego  mamy nadzieje ,że na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych  działań. Bo przecież każdy wie, że  czytanie jest  dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. I jak tu nie czytać?

                         tekst:T. Zawadzka