Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

              Akcja  Drugie śniadanie  w ZS w Rzeczycy Długiej.
       W ramach zadań Szkoły Promującej Zdrowie  w naszej placówce została przeprowadzona akcja prozdrowotna Drugie śniadanie.
Jako, że drugie śniadanie regeneruje siły i uzupełnia zapas płynów, więc musi być lekkostrawne i wygodne do zjedzenia. Najprostszym rozwiązaniem jest kanapka, czyli pieczywo z dodatkami. Takie klasyczne drugie śniadanie doskonale sprawdza się w szkole. Celem akcji, która trwała cały tydzień: od 2 marca do 6 marca 2009 r., było zatem przygotowanie uczniów do samodzielnego wykonania bogatego w składniki odżywcze i pełnego cennej energii posiłku, będącego ważną przekąską przed obiadem. 

       Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się na lekcjach wychowawczych, zazwyczaj w formie konkursu międzygrupowego, rozstrzyganego przez wychowawcę klasy oraz szkolnych koordynatorów SzPZ, czyli pani Jolanty Lubery i Agnieszki Podolskiej – Szoi.
Poniżej prezentujemy dokumentację fotograficzną powyższej akcji.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

                   J. Lubera