Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Konkurs „Młody Matematyk” jest adresowany do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej z powiatu stalowowolskiego, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne, a także zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami preferującymi matematyczne zainteresowania. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli. Zmagania uzdolnionych matematyków odbył się w dwóch etapach: międzyszkolnym i powiatowym – oba w siedzibie Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. W etapie międzyszkolnym, który miał miejsce 24 maja, rywalizowało 124 uczniów z 26 szkół ze wszystkich gmin powiatu. Z naszej szkoły wzięło w nim udział sześcioro uczniów: Dawid Turek z klasy VI; Oskar Pawłowski, Olaf Piecha, Martyna Zięba, Emilia Kusińska i Emilia Zięba z klasy VII.

Uczestnicy matematycznych rywalizacji w czasie 45 minut rozwiązywali zestaw zadań typu: prawda – fałsz, uzupełnianie luk, udzielanie krótkiej odpowiedzi i zadania tekstowe.
Do finalnego - powiatowego - etapu, który miał miejsce 29 maja, zakwalifikowało się troje  uczniów: Martyna Zięba, Oskar Pawłowski i Olaf Piecha. Ostatecznie w zmaganiach konkursowych XIX edycji Powiatowego Konkursu „Młody Matematyk”  wzięło udział  59 uczniów, którzy w ciągu 60 minut rozwiązywali zadania tekstowe i zadania otwarte. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy, pamiątkowe długopisy oraz słodkie upominki, a laureat i finaliści nagrody, które wręczyli im fundatorzy oraz przedstawiciele organizatorów. Prestiżu i znaczenia konkursowi dodały osoby i instytucje, które objęły nad nim honorowy patronat, a zarazem były fundatorami nagród. Konkurs odgrywa ważną rolę w  popularyzacji matematyki zwanej królową nauk; w rozbudzaniu wśród uczniów zainteresowania tą dziedziną wiedzy oraz  w odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień matematycznych. Nasi uczniowie godnie reprezentowali rzeczycką szkołę, gdyż Oskar Pawłowski jako finalista uplasował się na bardzo wysokim, czwartym miejscu. Mamy więc nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się na laureackich pozycjach, czego im serdecznie życzymy!

                                tekst: M. Pawłowska