Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

28 maja 2024 r. nasi siódmo- i ósmoklasiści mieli wielką przyjemność wziąć udział w Dniach Otwartych w ZSCKR w Potoczku. Podczas prelekcji wicedyrektora uczniowie poznali historię Zespołu Dworsko- Pałacowego z XVIII w., w którym znajdują się obiekty stanowiące bazę lokalową szkoły, a także dowiedzieli się, z jakiej oferty edukacyjnej mogą skorzystać w tym uroczym miejscu. Następnie zwiedzili pracownie, bibliotekę, centrum multimedialne, internat. Mieli możliwość uczestniczenia w zawodach zręcznościowych na hali sportowej i boisku zewnętrznym, degustowali doskonałe wypieki uczniów szkoły gastronomicznej oraz brali udział w quizach tematycznych z nagrodami przygotowanymi przez poszczególne szkoły wchodzące w skład zespołu. Ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów były manewry samochodowe pod okiem zawodowego instruktora jazdy oraz zawody strzeleckie.

Miłym akcentem było też wspólne grillowanie przy akompaniamencie zespołu muzycznego szkoły, a także pokazy ratownictwa zaprezentowane przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Potoku Wielkim.
Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom za zaproszenie oraz miło i aktywnie spędzony czas.

                   tekst: R. Puzio