Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

23 maja 2024r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna, którą przygotowały i przeprowadziły wolontariuszki: Julka, Zosia oraz Zuzia pod opieką pań: Patrycji Pałki, Marioli Pawłowskiej oraz Barbary Turek. Inspiracją do tego działania był Dzień Matki, na który to uczennice własnoręcznie przygotowały mydełka w kształcie serc o barwnej kolorystyce oraz zniewalającym zapachu lawendy i róży. Wolontariuszki stworzyły okazję do nabycia upominków dla mam z okazji ich święta, myśląc również o tym, by zebrane pieniądze w kwocie  429,26 zł. wsparły Fundację Serca dla Maluszka. Dzięki zespołowej pracy udało się osiągnąć szczytny cel. Cenne doświadczenie, rozwój kreatywności oraz emocje towarzyszące temu działaniu sprawiły, że zrodziły się kolejne pomysły na następne akcje.

Należy pamiętać, że motto „Serce za serca”,  które przyświecało podczas rozprowadzania serduszek, to nic innego jak dobro, które do nas wraca każdego dnia w ciepłym słowie, czyimś uśmiechu,  serdecznym uścisku lub wyciągniętej dłoni w potrzebie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję za wsparcie działań Szkolnej Grupy Wolontariatu.
                            tekst: B. Turek