Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

24 kwietnia 2024 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom",  w których wystartowali laureaci eliminacji gminnych. To właśnie uczniowie naszej szkoły Natalia Frąg z klasy IV i Oskar Pawłowski z klasy VII  reprezentowali  gminę  Radomyśl nad Sanem w finale powiatowym. Turniej przeprowadzono   dwuetapowo: część I stanowił test pisemny, a następnie trzy osoby z każdej kategorii wiekowej z najlepszymi wynikami  przystąpiły do etapu ustnego aby  zmierzyć się z zestawem pytań, na które odpowiadali przed komisją. Zarówno w etapie pisemnym jak również ustnym reprezentanci naszej szkoły poradzili sobie świetnie  i po raz kolejny udowodnili, że zakres ich wiedzy dotyczącej pożarnictwa jest na bardzo wysokim poziomie.

Oskar Pawłowski   zajął I miejsce i tym samym będzie reprezentował powiat stalowowolski w etapie wojewódzkim tego  konkursu, który odbędzie się 17 maja 2024 r. w Sanoku.  Na podium znalazła się również Natalia Frąg  zdobywając III miejsce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo cenne nagrody w postaci  bonów podarunkowych do wykorzystania w sklepie sportowym „MARATON”.  Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

                       tekst: U. Urbańska