Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

17 lutego 2024 r. w sobotę w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach oprócz naszej reprezentacji wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych w Woli Rzeczyckiej, Radomyślu n/S i Chwałowicach. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Kusińska, Julia Buława, Zuzanna Butryn, Gabriela Dziedzic, Martyna Turek, Kamila Kusińska, Natalia Usowska, Lena Szkutnik i Karolina Bednarz.Losowanie decydowało z kim zostaną rozegrane pierwsze spotkanie i tak nasza reprezentacja pierwszy mecz rozegrała z drużyną z Radomyśla n/S wygrywając 2:0. W finale nasze reprezentantki zmierzyły się z drużyną z Chwałowic. Mecz o pierwsze miejsce był bardzo zacięty i wzbudził wiele emocji. Po remisie w pierwszych setach został rozegrany tie-break.

Mimo, że trzeci set miał być rozgrywany do 15, ostatecznie zakończył się wynikiem 21:19, co pokazuje ogromną wolę walki obu drużyn. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła  II miejsce.

     tekst: A. Pomykała