Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

11 lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego. W związku z tym przyjęliśmy zaproszenie od Caritas Diecezji Sandomierskiej do włączenia się w akcję „Dawać im siebie to więcej niż dawać”. Zmobilizowaliśmy dzieci do własnoręcznego przygotowania kartek i listów, kilku miłych słów, które chociaż na chwilę odwrócą uwagę od szarej codzienności, sprawią radość i wywołają uśmiech u podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. W przeddzień walentynek kartki zostały dostarczone do mieszkańców DPS im. Józefa Gawła w Stalowej Woli. Duże zaangażowanie uczniów w akcję świadczy o zrozumieniu przez młode pokolenie tego co niesie ze sobą starość, choroba, a nawet cierpienie.  Z kolei uwrażliwianie młodego pokolenia na wartość ludzkiego życia, promowanie poszanowania godności i praw człowieka wpisuje się w działania wychowawcze naszej szkoły.


Dziękujemy Panu dyrektorowi oraz kadrze DPS za miłe przyjęcie, życzymy by słowa płynące z serc naszych uczniów umieszczone na kartach przynosiły nadzieję na lepsze jutro nie tylko mieszkańcom ośrodka, ale i jego pracownikom.

                                   tekst: B. Turek