Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W czwartkowe przedpołudnie, 25 stycznia, zimowa plucha za wszelką cenę próbowała pokrzyżować szyki szkolnej młodzieży z naszej i sąsiadującej z nami szkoły w Woli Rzeczyckiej.   Tego dnia mieliśmy w planach integracyjny rzeczycko-wolski wyjazd; najpierw na mobilne lodowisko, obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, a następnie do tamtejszego Spółdzielczego Domu Kultury, by kontemplować widowisko teatralne „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza w reżyserii Alana Kowalewskiego i wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Artenes. I nic nam nie stanęło na drodze do realizacji śmiałych celów. Łyżwiarskie ewolucje młodych sportowców między kroplami zimowego deszczu przyprawiały – nie tylko opiekunów – o dreszczyk emocji.

Po solidnej porcji sportowej adrenaliny młodzież z przyjemnością przyjęła ogłoszenie, że już czas na zbawienne wyciszenie w sali widowiskowej SDK-u, spowitej mrocznym woalem romantycznego nastroju. Przed oczyma skupionej młodzieży przewinęły się obrazy z życia wieszcza narodowego, autora dramatu opiewającego „dziwy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom”. Po zrównoważeniu treści dla ciała i ducha można już było spokojnie wracać w szkolne progi, zwłaszcza z perspektywą dwutygodniowego wypoczynku podczas bezpiecznych ferii zimowych – czego wszystkim naszym uczniom serdecznie życzymy!   

                                tekst: M. Lasota