Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Niech nam żyją nasze babcie  i dziadkowie też, bo bez nich jest świat markotny o czym dobrze wiesz…” Tak śpiewały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3  na uroczystym przyjęciu zacnych gości. Dzień Babci i Dziadka to wielkie święto, które  w naszej szkole obchodziliśmy 19 stycznia 2024 r.  Chcieliśmy w ten sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie  życiowe. Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta, a mali artyści z ogromnym przejęciem odtwarzali swoje role.

Prawdziwą przyjemność sprawiły babciom i dziadkom laurki przygotowane przez ich pociechy oraz drobne upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci został nagrodzony gromkimi brawami, a po występach pochwałom nie było końca. Uroczystość zakończyła się wspólnym, słodkim poczęstunkiem. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

                               tekst: B. Giec-Kocielska

Dzień Babci i Dziadka - film